ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЕКТ РІШЕННЯ: № 4/42


РАТНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
 
РІШЕННЯ
 
___ січня 2021 року                                                                                          № _____
 
Про бюджет Ратнівської селищної
територіальної громади на 2021 рік
( 03564000000 )
(код бюджету)
                                                                            
 Керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні", Ратнівська селищна рада
 
ВИРІШИЛА:
       1. Визначити на 2021 рік:
доходи бюджету селищної територіальної громади у сумі                            186 114 937 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 180 250 225 гривень та доходи спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади – 5 886 712 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
          видатки бюджету селищної територіальної громади у сумі                                          186 114 937,00  гривень, у тому числі  видатки загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 180 205 254,00 гривень та видатки спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади –                                                        5 909 683,00 гривень;
повернення кредитів до бюджету селищної територіальної громади у сумі 120 000 гривень, у тому числі повернення кредитів до спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади 120 000 гривень згідно з додатком  4 до цього рішення;
надання кредитів з бюджету селищної територіальної громади у сумі                      120 000 гривень, у тому числі  надання кредитів із спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади 120 000 гривень згідно із додатком 4 до цього рішення;
профіцит за загальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі  44 971,00 гривень згідно із додатком 2 до цього рішення;
дефіцит за спеціальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі  44 971,00 гривень згідно із додатком 2 до цього рішення;
оборотний залишок бюджетних коштів бюджету селищної територіальної громади у розмірі  200 000 гривень, що становить 0,1 відсотка видатків загального фонду бюджету селищної територіальної громади, визначених цим пунктом;
резервний фонд бюджету селищної територіальної громади у розмірі 1 800 000,00 гривень, що становить 1,0 відсоток видатків загального фонду бюджету селищної територіальної громади, визначених цим пунктом.
 
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками 3,4 до цього рішення.
 
3. Затвердити на 2021 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.
 
4. Затвердити на 2021 рік розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної  і соціальної інфраструктури за об’єктами згідно з додатком  6 до цього рішення. 
 
5. Затвердити розподіл витрат бюджету селищної територіальної громади на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 6 837 340,00 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.
 
6. Установити, що у 2021 році використання бюджетних коштів на реалізацію місцевих/регіональних програм здійснюється за порядками, що затверджуються рішенням виконавчого комітету.
 
7. Установити, що у загальному фонді бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік:
1) до доходів загального фонду бюджету селищної територіальної громади належать доходи, визначені статтею  64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 101, 1032, 1033 та 1036 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України);
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України. 
 
8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік:
1) у частині доходів є надходження, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України;
2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 2 частини 1 статті 72, пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України та залишки коштів спеціального фонду;
3) у частині кредитування є надходження визначені пунктом 10 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України (повернення кредитів, наданих для кредитування індивідуальних сільських забудовників).
 
9. Установити, що у 2021 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади:
згідно з пунктом 1 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 71 Бюджетного кодексу України;
згідно з пунктом 2 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на охорону та раціональне використання природних ресурсів;
згідно з пунктом 4 та 41 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України  та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію природоохоронних заходів;
згідно з пунктом 6 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 4 статті 13 Бюджетного кодексу України;
згідно з пунктом 8 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України  та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на видатки цільового  фонду селищної територіальної громади;
згідно з пунктом 10 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з бюджету селищної територіальної громади для кредитування індивідуальних сільських забудовників.
10. Визначити на 2021 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету селищної територіальної громади видатки загального фонду на:
оплату праці працівників бюджетних установ;
нарахування на заробітну плату;
придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;
забезпечення продуктами харчування;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
соціальне забезпечення;
поточні трансферти місцевим бюджетам.
 
11. Відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити начальнику фінансового відділу селищної ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснювати в межах поточного бюджетного періоду на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету селищної територіальної громади на депозитах в установах банків, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду та зарахуванням відсотків за їх користування до загального фонду бюджету селищної територіальної громади.
 
12. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право фінансовому відділу селищної ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
 
13. Головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади забезпечити:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цього рішення;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм  бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3)   здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;
4) доступність інформації про бюджет селищної територіальної громади відповідно до законодавства, а саме:
здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України до, 15 березня 2022 року;
оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
5) взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;
6) проведення у повному обсязі розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.
 
14.  Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету Ратнівської селищної ради (юридична особа публічного права) вносити зміни в рішення за рахунок цільових субвенцій направлених з інших бюджетів.
 
15. Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету Ратнівської селищної ради (юридичній особі публічного права) за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємства та сфери послуг  проводити за обґрунтованим зверненням головних розпорядників коштів бюджету територіальної громади перерозподіл видатків за бюджетними призначеннями у розрізі функціональної і економічної класифікації видатків загального та спеціального фонду, програм, що фінансуються з бюджету селищної територіальної громади, і об’єктів, будівництво яких проводиться за рахунок бюджету розвитку, без зміни загального обсягу   бюджетних призначень головного розпорядника коштів.     
16. Фінансовому відділу у разі внесення змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік та врахувати зміни у класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.
17.  Це рішення набирає чинності з 01 січня 2021 року.
 
18. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід'ємною частиною.
 
19. Відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України забезпечити виконавчому комітету Ратнівської селищної ради публікацію цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття у газеті «Ратнівщина».
 
20. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємства та сфери послуг.
 
 
 
 
Селищний голова                                                                                Віталій БІРУК                                         
 
 
 
Людмила Ковч 3-01-32
 

РАТНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ
 
вул. Центральна, 19, смт Ратне, 44101, тел./факс  ( 03366 ) 21569,  е-mail: ufratno@ukr.net
код ЄДРПОУ 44131066
 
 
21.01.20210019 /01-15/2-21                            на _________ від ________
 
Ратнівській селищній раді
 
 
 
Пояснювальна записка
до проєкту рішення Ратнівської селищної територіальної громади
„Про   бюджет  Ратнівської селищної територіальної громади
на 2021 рік”
 
Проєкт рішення селищної територіальної громади „Про бюджет Ратнівської  селищної територіальної громади на 2021 рік” підготовлено відповідно до  положень Бюджетного кодексу України з урахуванням змін, Законк України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на     2021 рік», основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2021 – 2023 роки, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 671, з урахуванням постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» і особливостей складання розрахунків до проектів бюджетів на    2021 рік, повідомлених листом Міністерства фінансів України від      14 серпня 2020 року № 05110-14-6/25094.
В рамках реалізації основного етапу децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування завершився процес формування адміністративно-територіального устрою. До Ратнівської селищної територіальної громади включено одна селищна та сім сільських рад з адміністративним центром в смт Ратне.  Загальна кількість населення громади становить 22 454 особи.
Проєкт рішення сформовано з урахуванням Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 668 зі змінами, та підходів щодо кодування бюджетних програм, визначених наказом Міністерства фінансів України від                  20.09.2017 року № 793 зі змінами. 
 
 
 
 
Соціально-економічний стан громади та хід виконання бюджету
у   2020 році
 
Інформація про соціально – економічний стан громади  та прогноз її   розвитку на 2022-2023 роки  покладені в основу проєкту бюджету  територіальної громади на 2021 рік.
До основних промислових підприємств громади, які здійснюють діяльність на її території,  належать ТзОВ «Ратнівський молокозавод»,                  ДП «Вітаут» ЗАТ «Карпіс», Промислова продукція ДП „Ратнівське ЛМГ”,  ТзОВ «Волиньліспром», Ратнівське міжгосподарське спеціалізоване лісогосподарське підприємство, Ратнівське виробниче управління житлово - комунального господарства та ТзОВ «Спільний ліс», ТзОВ «Ратнівський молокозавод».
Промисловими підприємствами громади протягом січня – червня                  2020 року було вироблено промислової продукції на суму 39 843,8 тис. грн. Реалізовано протягом І півріччя 2020 року продукції на суму                                     38 248,0 тис. грн, що становить 62,0 відсотка у порівнянні з відповідним періодом попереднього року та 33,1 відсотка до передбачених обсягів реалізації на 2020 рік.
Послуги в сфері житлово-комунального господарства надає комунальне господарство  Ратнівське ВУЖКГ – найбільше комунальне підприємство району, основними видами діяльності якого є надання послуг в селищі  Ратне з водопостачання, водовідведення, утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а також у сфері поводження з відходами.
На території громади сектором з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації і державним реєстратором селищної ради   надавалися послуги з питань реєстрації бізнесу та реєстрації речових прав на нерухоме майно, Держгеокадастру.
В громаді створений відділ з надання адміністративних послуг селищної ради, який обслуговуватиме населення громади, шляхом надання близько 70 адміністративних послуг.
Стабільно працювали медичні заклади та проводилась робота по покращенню їх матеріальної бази.
Комунальне підприємство «Ратнівський районний центр первинної медичної допомоги» обслуговує 39 282 осіб, з них 28 859 осіб дорослого,       1 560 осіб підлітків та 8 863 особи дитячого населення. Станом на 01 липня 2020 року 33 215 осіб (84,5%) населення подали декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.
В амбулаторіях підприємства на безоплатній основі проводяться наступні лабораторні дослідження -  загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити, електрокардіографія. Одним із головних завдань медичних працівників амбулаторій  є проведення вакцинації населення, надання консультативної допомоги  щодо здорового способу життя.
Станом на 1 січня 2021 року мережа закладів освіти території громади залишилась незмінною і складається з 15 закладів загальної середньої освіти, з яких 8 – І-ІІІ  ступеня, в т.ч. 1 НВК «школа-гімназія» та 6 НВК                     «школа-садок»; 6 – І-ІІ ступеня, в т.ч. 4 НВК «школа-садок»; 1 заклад освіти  - І ступеня; 2  заклади дошкільної освіти; міжшкільного навчально-виробничого комбінату; центру дитячої юнацької творчості; дитячо-юнацької спортивної школи та інклюзивно-ресурсного центру. 
В зв’язку з відсутністю  належної кількості дітей для відкриття класів (клас відкривається при наявності  5 і більше учнів) 29 дітей у 4-х школах - школи  с.Доманове, с.Краска, с.Комарове, с.Височне, навчалися за індивідуальною формою в групах .
Завдяки поєднанню різних форм навчання: денна, заочна, екстернат,  загальною середньою освітою охоплено 100 відсотків  дітей віком від 6 до                18 років. В НВК № 1-гімназія смт Ратне навчається 2 дитини, які прибули з Донецької області.
Реалізується   право   на  освіту  осіб з особливими освітніми потребами. Для 15 учнів з особливими освітніми потребами у 9-ьох закладах загальної середньої освіти організовано навчання в інклюзивних класах, та для 3-х дітей дошкільного віку організоване виховання в дошкільних навчальних закладах.
У 2020-2021 навчальному році набрано 22 перших класи та                        358 учнів. В закладах освіти сіл Доманове та Краска першокласники навчаються за індивідуальною формою навчання, адже там відсутня кількість дітей для створення класу. 
У дошкільних навчальних закладах і дошкільних групах НВК освіту здобувають 921 дитина, це 83,3 відсотки від загальної кількості дітей території громади віком від 3 до 6 років. У населених пунктах де відсутні дошкільні заклади підготовка до навчання в школу здійснюється у групах на базі освітніх закладів.
Завдяки створенню додаткових місць для дітей в селищі Ратне вирішено питання черги у заклади дошкільної освіти та зменшився показник перенаповнення дошкільних груп.
Протягом 2020 року заклади культури району спрямовували свою роботу на проведення заходів по відзначенню державних, знаменних та пам’ятних дат, свят за народним та релігійним календарями, відродженню і збереженню народних звичаїв та обрядів українського народу, задоволенню культурно-дозвільних потреб населення.
На період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 працівники культури свою діяльність проводили в онлайн режимі.
Виконання  бюджету району, який включав районний бюджет та вісім місцевих бюджетів, які об’єднані тепер в одну селищну територіальну громаду, за власною дохідною базою за 2020 рік становить 104,4 відсотка до річного призначення з урахуванням змін.  Бюджет одержав 59 373,7 тис. грн власних  доходів, понад планові показники отримано 2 477,9 тис. грн.
Найбільше бюджет наповнюється за рахунок податку та збору  на доходи фізичних осіб, єдиного податку та податку на майно. За 2020 рік  надійшло 36 612,9 тис. грн податку та збору  на доходи фізичних осіб,  9 066,6 тис. грн єдиного податку та  4 650,5 тис. грн податку на майно.
За 2020 рік до загального фонду місцевих бюджетів залучено       3 378,0 тис. грн  рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів
Крім того, до доходів бюджету  надійшло  2 879,7 тис. грн акцизного податку з вироблених в Україні та з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне) та 1 203,4 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
З державного бюджету перераховано в повному обсязі передбачену на 2020 рік базову дотацію у сумі 20 246,9 тис. грн, освітню субвенцію  у сумі 74 904,8 тис. грн, медичну субвенцію  у сумі 3 946,7 тис. грн.
Обсяг власних надходжень до місцевих бюджетів і отримані трансферти з державного бюджету забезпечили належне функціонування установ та закладів соціально-культурної сфери, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів, що, в свою чергу, сприяло стабільності соціально-економічної ситуації.
Видаткова частина загального фонду бюджету за 2020 рік склала 170 073,8 тис. грн, або 98,6 відсотка уточненого бюджетного призначення.
На виплату заробітної плати закладів бюджетної сфери використано 142 941,8 тис. грн, що складає 98,6 відсотка від уточненого бюджетного призначення на 2020 рік. Заробітна плата виплачена в повному обсязі.
За 2020 рік в повному обсязі проведені розрахунки за спожиті  енергоносії, сума видатків склала 6 678,3 тис. грн.
У межах затверджених асигнувань та відповідно до зареєстрованих  зобов’язань проводились видатки за іншими захищеними статтями. Зокрема, витрати на придбання продуктів харчування та медикаментів у цілому по району на 01 січня 2021 року склали 1 446,0 тис. грн та 1 039,6 тис. грн відповідно.
 
Прогноз бюджету селищної територіальної громади
на 2022-2023 роки
 
Процес складання прогнозу бюджету селищної територіальної громади  на два наступні за звітним періоди регламентовано  Бюджетним кодексом України.
Прогноз бюджету селищної територіальної громади  – документ, що визначає прогнозні показники фінансових ресурсів бюджету селищної територіальної громади  на два наступні за плановим бюджетні періоди для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органом місцевого самоврядування і є орієнтиром бюджетної політики адміністративно-територіальної одиниці у середньостроковому періоді для збалансування  напрямів політики розвитку з бюджетними можливостями.
Прогноз  Основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2021 – 2023 роки, схвалений постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 671 передбачає ріст індексу споживчих цін за першим базовим сценарієм на 106,2 відсотка у 2022 році та 105,3 відсотка у 2023 році, розмір середньої заробітної плати, яка зростатиме у реальному вимірі впродовж 2021-2023 років  у середньому на 7,7 відсотка щорічно на фоні зниження рівня безробіття (з 9,2 відсотка у 2021 році до                 8 відсотків у 2023 році).
Протягом 2021-2023 років держава продовжуватиме надавати підтримку для реалізації інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку за рахунок державного фонду регіонального розвитку.
Горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів здійснюватиметься відповідно до положень статей 98-100 Бюджетного кодексу України.
Основним завданням органів місцевого самоврядування на середньострокову перспективу при складанні видаткової частини місцевих бюджетів залишається питання врахування в першочерговому порядку потреби у коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці і розміру мінімальної заробітної плати та на проведення розрахунків за електричну і теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ і послуги зв’язку, що споживаються бюджетними установами.
Бюджетна і податкова політика на рівні селищної територіальної громади у середньостроковій перспективі має бути спрямована на вирішення наступних основних завдань:
підвищення фінансової спроможності бюджету селищної територіальної громади та  забезпечення на цій основі підвищення рівня життя мешканців і економічного розвитку території;
мінімізації ухилення від сплати податків, збільшення ролі органу територіальної громади у контролі за дотриманням законодавства про працю суб’єктами господарювання та недопущення зростання недоїмки до бюджету громади ;
забезпечення у ході затвердження та виконання бюджету територіальної громади  збалансованої бюджетної політики, концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямах розвитку громади;
підвищення ефективності видатків бюджету селищної територіальної громади  шляхом забезпечення дотримання вимог чинного бюджетного законодавства учасниками бюджетного процесу на всіх його стадіях, посилення фінансової дисципліни при використанні бюджетних коштів. 
Разом з тим, надзвичайно важливим у цьому періоді має стати збільшення інвестиційної складової бюджету, підтримка економічного зростання, оновлення закладів бюджетної сфери та соціальної інфраструктури, стимулювання переходу до інноваційно-інвестиційної моделі розвитку, реалізація державних структурних реформ у бюджетній сфері та економіці, зокрема, у медицині, освіті, житлово-комунальному господарстві.
 
Міжбюджетні відносини на 2021 рік
 
Бюджет Ратнівської селищної територіальної громади матиме прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України.
Ратнівський селищний бюджет у 2020 році не мав прямих міжбюджетних відносин з Державним бюджетом, а районний бюджет мав. Оскільки заклади, які перейшли у власність селищної ради в 2020 році фінансувалися за рахунок дотацій та субвенцій, що надходили в районний бюджет, то доречним буде порівняння рівня міжбюджетних трансфертів 2020 року та 2021 року.
Міжбюджетні трансферти з Державного бюджету
 
Надходження дотацій  у порівняльних періодах
2020-2021рр., тис. грн.

 
 
Динаміка надання додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, тис. грн.

 
 
 
 
 
 
 
 
Динаміка надання субвенцій на освіту у 2020-2021 рр., тис. грн.

 
Як бачимо з таблиць, на  2021 заплановано менший на 713,8 тис. грн обсяг дотацій ніж у 2020 році.В умовах щорічного зростання соціальних стандартів і поточних витрат бюджетних установ, зменшення надання дотації з державного бюджету є однією з найгостріших проблем збалансування доходів та витрат бюджету територіальної громади.
На державному рівні залишено нерозподіленими між бюджетами територій цільові трансферти на загальну суму понад 12,6 млрд. грн, які можуть бути спрямовані також і бюджету територіальної громади.
Значна частина таких міжбюджетних трансфертів виділяється місцевим бюджетам вперше.
Так, з метою вжиття на місцевому рівні заходів, спрямованих на боротьбу з COVID-19 під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти передбачається нова субвенція в загальному обсязі              1,0 млрд. гривень.  
На підвищення доступності до широкосмугового інтернету на селі у державному бюджеті уперше передбачається 500 млн. грн,  274,2 млн. грн на державному рівні зарезервовано на створення служб підтримки постраждалих від домашнього насильства, 231 млн. грн – на розвиток мережі ЦНАПів, 500 млн. грн – на розвиток спортивної інфраструктури,                 62,6 млн. грн – на  розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад.
У 2021 році продовжуватиметься  реалізація проектів «Нова українська школа» та «Спроможна школа для кращих результатів». Обсяг відповідних субвенцій для місцевих бюджетів у державному бюджеті визначений у сумі 1,4 млрд. грн та 1,0 млрд. грн відповідно.
Обсяг цільової субвенції на соціально-економічний  розвиток окремих територій складе 6,0 млрд. гривень.
Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів загального фонду  Ратнівської селищної територіальної громади складе у 2021 році         119 250,2 тис. грн.
За рахунок міжбюджетних трансфертів у 2021 році з загального фонду  бюджету селищної територіальної громади буде здійснено близько                          66,2 відсотка усіх витрат.
У доходах бюджету селищної територіальної громади враховані наступні види міжбюджетних трансфертів, а саме:
           - базова дотація – 25 044,6 тис. грн (ріст до врахованої на 2020 рік – 4 797,7 тис. грн, або 23,7 відсотка);
           - освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 88 766,0 тис. грн (збільшення проти показника2020 року на 13 861,2 тис. грн, або  18,5 відсотка);
           - дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету –                         2 924,8 тис. грн (зменшення проти показника 2020 року на 5 511,5 тис. грн, або  65,3 відсотка);
- субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 141,9 тис. грн (збільшення до 2020 року на 262,0 тис. грн, або 29,8 відсотка);
- субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 133,6 тис. грн.  (зменшення проти показника                    2020 року на   199,7 тис. грн, або 59,9 відсотка) ;
- інші субвенції з місцевих бюджетів – 1 239,3 тис. грн.
У 2021 році залишається діюча у попередніх роках система горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів через надання базової дотації місцевим бюджетам та вилучення реверсної дотації до державного бюджету. При цьому, зберігається алгоритм горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів.
Для обрахунку обсягів базової дотації на 2021 рік Міністерством фінансів України використовувались офіційні дані звітності Державної служби статистики України щодо наявного населення станом на                  01.01.2020 року та Державної казначейської служби України – про фактичні надходження податку на доходи фізичних осіб за 2019 рік.
Для визначення обсягу дотації обраховується співвідношення надходжень на одного жителя з відповідним показником в середньому по Україні.
Базову дотацію отримують бюджети територіальних громад, у яких надходження з податку на доходи фізичних осіб на 1 жителя менше                  2 810,25 гривень. Надходження податку на доходи фізичних осіб на 1 жителя селищної територіальної громади – 1 418,3 грн. Це середній показник рівня доходності між громадами області.
Обсяг освітньої субвенції для бюджетів територіальних громад   визначено на основі формули, виходячи з розрахункової кількості ставок педагогічних працівників, визначеної на підставі навчального навантаження
 
 
 
та нормативної наповнюваності класів, а також середньої заробітної плати вчителя.Кошти освітньої субвенції будуть спрямовуватися виключно на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.
Додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я спрямовується на видатки навчальних закладів у частині надання повної загальної середньої освіти, крім видатків на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників, та видатки закладів охорони здоров'я з оплати комунальних послуг і енергоносіїв.
У розрахунках дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету  на 2021 рік використовуються такі показники:
1) чисельність населення територіальних громад області станом на                  01 січня 2020 року, врахована Міністерством фінансів України при обрахунку базової та реверсної дотації на 2021 рік;
2) чисельність учнів загальноосвітніх навчальних закладів територіальних громад області, врахована Міністерством фінансів України при обрахунку освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2021 рік;
3) надходження до місцевих бюджетів області податку на доходи фізичних осіб, ураховані Міністерством фінансів України при обрахунку базової та реверсної дотації на 2021 рік;
4) індекси відносної податкоспроможності місцевих бюджетів області, ураховані Міністерством фінансів України при обрахунку базової та реверсної дотації на 2021 рік.
Для бюджетів територіальних громад області розподілено 80 відсотків дотації, що надана з державного бюджету Волинському обласному бюджету.
Основні ресурси загального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік, які можуть бути спрямовані на реалізацію власних повноважень громади складуть  180 250,2 тис. грн.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Основні ресурси надходжень загального фонду бюджету селищної територіальної громади у 2021 році, тис. грн, %

 
Доходи бюджету селищної територіальної громади
 
В структуру бюджету селищної територіальної громади входять доходи загального фонду та спеціального фонду, міжбюджетні трансферти із загального фонду державного та місцевих бюджетів, видатки загального та спеціального фондів.
 Прогнозні обсяги доходів бюджету селищної територіальної громади  на 2021 рік розроблено на основі діючих положень Бюджетного та Податкового кодексів України, відповідно до Основних макропоказників економічного і соціального розвитку  України на 2021-2023 роки, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 року № 671, особливостей складання проектів місцевих бюджетів на 2021 рік, вказаних у листі Міністерства фінансів України від 13.08.2020 року № 05110-14-6/25074 та Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», тенденцій надходжень платежів у минулих роках, оцінки виконання бюджету у                  2020 році, розрахунків, наданих іншими організаціями та структурними підрозділами, на які покладено контроль за справлянням відповідних платежів до бюджету.
Дохідна частина  бюджету селищної територіальної громади на                  2021 рік із врахуванням децентралізації, сформована в сумі                           186 114,9 тис. грн, у тому числі 180 250,2 тис. грн складають доходи загального фонду та     5 864,7 тис. грн спеціального фонду. Надходження  власних доходів на 2021 рік прогнозується у сумі 66 864,7 тис. грн, у тому числі 61 000,0 тис. грн складають доходи загального фонду та                           5 864,7 тис. грн доходи спеціального фонду.
Джерелами формування загального фонду бюджету Ратнівської селищної територіальної громади на 2021 рік у частині доходів є надходження, визначені статтею  64 Бюджетного кодексу України.
У структурі бюджету громади, без офіційних трансфертів, надходження загального фонду займають найбільшу питому вагу –                      91,2 відсотка.
Порівняння планових показників дохідної частини бюджету селищної територіальної громади проводитимо до фактичного показника доходів восьми місцевих бюджетів, які об’єдналися в одну громаду та надходжень районного бюджету, які в результаті реформи децентралізації та змін до Бюджетного кодексу тепер стають складовою частиною доходів територіальної громади.
Прогнозні показники власних доходів загального фонду територіальної громади збільшені на 1 626,4 тис. грн.
Основним джерелом доходів загального фонду бюджету громади є податок та збір на доходи фізичних осіб, що складає 62,7 відсотка від прогнозного показника власних доходів загального фонду. Прогноз надходжень по даному податку на 2021 рік, розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, збереження основної ставки оподаткування доходів фізичних осіб в розмірі 18 відсотків, зниження податкового навантаження на громадян за рахунок надання  податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, ліквідації установ, а також зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків відповідно до статті 100 Бюджетного кодексу України. Податок на доходи фізичних осіб, який зараховується до бюджету громади в розмірі 60 відсотків розрахунково становить 38 235,0 тис. грн.
  Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності складає 15,5 тис. грн. Розрахунок прогнозу надходжень на 2021 рік здійснено на підставі динаміки надходжень за попередні роки.
  Обсяг надходжень до бюджету територіальної громади від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів  на 2021 рік заплановано у загальній сумі 1 045,0 тис. грн, згідно даних лісогосподарських підприємств.     Згідно з пунктом 16 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) входять до складу доходів загального фонду бюджету територіальної громади. Ставка оподаткування залишається без змін і становить 5 відсотків від вартості реалізованих підакцизних товарів. Прогнозний показник цього податку визначено в сумі 1 220,0 тис. грн.
Крім того, 15.12.2020 року під час розгляду у другому читанні і прийняття в цілому Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. № 4100-д від 05.11.2020) підтримано пропозицію щодо зарахування у 2021 році 13,44% акцизного податку з пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування, як виняток з положень пунктів 1,2 частини третьої статті 29 Кодексу.  Прогнозна сума цих надходжень на 2021 рік становить 2 900 тис. грн, в тому числі:
- акцизний податок з виробленого в Україні пального – 650,0 тис. грн;
- акцизний податок з ввезеного на митну територію України пального – 2 250,0 тис. грн.
Суттєву частку за обсягом  надходжень до загального фонду бюджету територіальної громади займають місцеві податки, а саме 26,2 відсотка. До місцевих податків належить податок на майно, єдиний податок. Складовими податку на майно є податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плата за землю.
  Прогнозна сума надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними та юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості визначені на основі фактичних надходжень у звітному році і становить 783,0 тис. грн.
         Прогноз надходжень на 2021 рік по платі за землю здійснено з урахуванням динаміки надходжень за попередні роки і складає                        4 394,0 тис. грн. (7,2 відсотка власних надходжень). Зокрема:
-  земельний податок з юридичних осіб – 870,0 тис. грн;
- земельний податок з фізичних осіб – 1 255,0 тис. грн;
- орендна плата з юридичних осіб – 1 755,0 тис. грн;
- орендна плата з фізичних осіб – 514,0 тис. грн.
  Порівняно з виконанням за 2020 рік прогнозний показник збільшується на 13,5 відсотка або на 521,5 тис. грн.
  В доходах  бюджету територіальної громади  прогнозується туристичний збір в сумі 2,5 тис. грн.
Надходження до  бюджету територіальної громади єдиного податку на 2021 рік прогнозується у сумі 10 810,0 тис. грн. (17,7 відсотка власних надходжень) і збільшується порівняно з фактичними надходженнями                    2020 року на 1 743,4 тис. грн, або 19,2 відсотка. Прогнозний показник надходжень по даному податку визначений з врахуванням змін до Податкового кодексу України (звільнення платників першої групи за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року), збільшення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2270 грн. та мінімальної заробітної плати до 6 000 грн.
Відповідно до  укладених з орендарями договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району надходження плати за оренду такого майна очікуються в сумі  375,0  тис. грн.
  Прогнозні показники на 2021 рік по платежах, які не носять постійного характеру та по яких неможливо передбачити кількість платників і суми, які будуть сплачені (адміністративні послуги, адміністративні штрафи, державне мито та інші надходження) враховано як середньомісячні надходження.
  Надходження до бюджету селищної територіальної громади плати за надання адміністративних послуг прогнозується на 2021 рік у сумі                       1 000,0 тис. грн, або 2,4 відсотка більше надходжень 2020 року. Зокрема від:
< >адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань – 40,0 тис. грн;плати за надання інших адміністративних послуг – 700,0 тис. грн;адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 260,0 тис. грн.
 
         Джерелами формування спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 та 71 Бюджетного кодексу України.
Доходи спеціального фонду місцевих бюджетів району затверджено в сумі 5 864,7 тис. грн.
Основним джерелом формування спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, обсяг яких визначено в сумі                          5 828,7 тис. грн., на основі бюджетних запитів головних розпорядників коштів  бюджету селищної територіальної громади. Із запланованої суми власних надходжень 5 538,3 тис. грн – плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю,  290,4 тис. грн. – плата за оренду майна бюджетних установ.
Надходження екологічного податку і грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, які формують доходи фонду охорони навколишнього середовища на 2021 рік, прогнозуються відповідно в обсягах 19,0 тис. грн та 17,0 тис. грн, з урахуванням динаміки надходжень за попередні роки.
 
 
 
Видатки бюджету територіальної громади
 
Бюджет селищної територіальної громади  на 2021 рік складено з урахуванням вимог програмно-цільового бюджетування на підставі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів.
Усього витрати бюджету територіальної громади у 2021 році  складуть   186 114,9 тис. грн., в тому числі  із загального фонду  бюджету громади –180 205,2 тис. грн., спеціального – 5 909,7тис. грн.
Фонд оплати праці працівників установ і закладів бюджетних галузей за загальним фондом враховує виплати за посадовими окладами, доплати і надбавки обов’язкового характеру, матеріальну допомогу на оздоровлення окремим категоріям працюючих у бюджетній сфері, інші виплати, передбачені чинним законодавством.
На заробітну плату з нарахуваннями в бюджеті територіальної громади  на 2021 рік передбачені кошти в сумі 158 029,7 тис.грн. При здійсненні розрахунків витрат на заробітну плату працівників установ, що утримуються за рахунок коштів бюджету територіальної громади, враховано розмір мінімальної заробітної плати, який Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачений з 1 січня 2021 року у сумі                         6 000 гривень на  місяць, з 1 грудня 2021 року – 6500 гривень на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з            1 січня 2021року - 2670грн., з 1 грудня 2021 року - 2893 гривні. Ріст середньозваженої мінімальної заробітної плати у 2021  році складе                          26 відсотків.
При формуванні бюджету територіальної громади видатки на оплату енергоносіїв і комунальних послуг розраховані з урахуванням фактичного споживання за 2020 рік, діючих цін і тарифів, особливостей кожного закладу у частині проведених заходів з енергозбереження. В сумі  вони становлять 7141,3 тис.грн, з них загальний фонд – 6 713,7 тис.грн та спеціальний –               427,6 тис.грн.
         Витрати на поточне утримання установ передбачені виходячи з обмежених фінансових ресурсів бюджету та з врахуванням потреби забезпечення належного рівня роботи бюджетних закладів та здійснення ними відповідних суспільних функцій на мінімально необхідному рівні.
          У межах наявного ресурсу у бюджеті територіальної громади на                   2021 рік враховано 6 990,1 тис. грн. на реалізацію місцевих програм, у тому числі за рахунок загального фонду –6 870,1 тис. грн, спеціального –                     120,0 тис. гривень.
З метою зменшення тимчасових касових розривів, що виникатимуть в процесі виконання бюджету, пропонується затвердити оборотний залишок бюджетних коштів бюджету територіальної громади у сумі 200,0 тис.грн.  Обсяг  оборотного залишку коштів не перевищує граничного розміру у                     2 відсотки планових видатків загального фонду, визначеного статтею                     14 Бюджетного кодексу України.
Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надається право виконавчому комітету Ратнівської селищної ради вносити зміни в рішення за рахунок цільових субвенцій направлених з інших бюджетів.
Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надається право виконавчому комітету Ратнівської селищної ради (юридичній особі публічного права) за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємства та сфери послуг  проводити за обґрунтованим зверненням головних розпорядників коштів бюджету територіальної громади перерозподіл видатків за бюджетними призначеннями у розрізі функціональної і економічної класифікації видатків загального та спеціального фонду, програм, що фінансуються з бюджету селищної територіальної громади, і об’єктів, будівництво яких проводиться за рахунок бюджету розвитку, без зміни загального обсягу   бюджетних призначень головного розпорядника коштів.     
Відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України надається право фінансовому відділу селищної ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснювати в межах поточного бюджетного періоду на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету селищної територіальної громади на депозитах в установах банків, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду та зарахуванням відсотків за їх користування до загального фонду бюджету селищної територіальної громади.
Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надається право фінансовому відділу селищної ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
Надається право фінансовому відділу у разі внесення змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік та врахувати зміни у класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.
 
Ратнівська селищна рада
 
У  бюджеті територіальної громади на 2021 рік видатки по головному розпоряднику коштів – селищній  раді  передбачені по загальному фонду  у сумі 4 461,1 тис. гривень, з них на  виплату заробітної плати  -                           4 093,6 тис.грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 173,0 тис.грн.
Також включено виплату заробітної плати, відпускних та вихідної допомоги працівникам семи сільських рад, які приєднані до Ратнівської селищної ради і будуть вивільнені протягом І кварталу 2021 року.
 
 
 
Виконавчий комітет селищної ради
 
У  бюджеті територіальної громади на 2021 рік видатки по головному розпоряднику коштів – виконавчому комітету селищної ради  передбачені у сумі 16 697,1 тис. гривень, в тому числі по загальному фонду  -                         16 661,1 тис. грн, по спеціальному –36,0 тис.грн.
На виконання бюджетної програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» передбачені асигнування у сумі  6 443,9 тис.грн по загальному фонду, з них: на виплату заробітної плати з нарахуваннями - 5 858,4 тис.грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 175,0 тис.грн, на  програму забезпечення заходів, пов’язаних із діяльністю депутатів селищної  ради направлено 150,0 тис.грн.
На виконання бюджетної програми «Інша діяльність у сфері державного управління», а саме  на утримання трудового архіву видатки передбачені у сумі 226,7 тис. грн, з них видатки за рахунок іншої субвенції переданої з бюджетів територіальних громад - 82,5 тис.грн (Забродівська територіальна громада - 25,5 тис.грн, Самарівська територіальна громада -40,0 тис.грн, Велимченська територіальна громада - 17,0 тис.грн). 
На виконання програми підтримки та розвитку вторинної медичної допомоги "Здоров’я Ратнівщини" на оплату комунальних послуг та енергоносіїв  по комунальному некомерційному підприємству «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради передбачено                 1 590,0 тис.грн,  з них за рахунок іншої субвенції переданої з інших територіальних громад 340,0 тис.грн, з яких 240,0 тис.грн передані з Забродівської  та 100,0 тис.грн  з Велимченської територіальних громад. Потреба  у енергоносіях забезпечена лише на 55,1  відсотка. Очікується додаткове співфінансування закладу спільного користування в розмірі  1293,7 тис.грн, з територіальних громад – Заболоттівської – 529,8 тис.грн, Самарівської – 305,2 тис.грн, Велимченської – 109,8 тис.грн та Забродівськї – 348,9 тис.грн..
На виконання програми розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини Ратнівської селищної ради  передбачено                       1 030 тис.грн, з них на оплату енергоносіїв - 200,0 тис.грн, на забезпечення лікарськими харчовими засобами та лікарськими сумішами  дітей хворих на рідкісні орфанні захворювання - 250,0 тис.грн, на відшкодування за пільгові рецепти – 560,0 тис.грн., в тому числі 200 тис.грн. хворим на муковісцидоз,  на проведення заходів з протидії захворюванню на туберкульоз -  20,0 тис.грн.
На виконання заходів програми соціального захисту населення територіальної громади передбачено 808,7 тис. грн. Зазначені кошти планується спрямувати на надання одноразової допомоги на лікування, одноразової допомоги малозабезпеченим, незахищеним громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах – 700,0 тис.грн, відшкодування вартості послуг зв’язку пільговим категоріям населення громади - 42,2 тис.грн, видатки на надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги  становлять 66,5 тис.грн.
На фінансову підтримку громадських організацій спрямовується                   163,0 тис. грн, з яких 83,0 тис.грн кошти іншої субвенції отримані з інших територіальних громад (Забродівської – 32,0 тис.грн, Заболоттівської -                 21,0 тис.грн, Самарівської - 20,0 тис.грн та Велимченської - 10,0 тис.грн): районній раді ветеранів війни і праці  планується 20,0 тис. грн,  районній організації ветеранів війни в Афганістані – 48,0 тис. грн, районній організації  інвалідів –20,0 тис.грн, громадській організації спілки АТО – 75,0 тис.грн.
На виконання програми організації громадських та інших робіт тимчасового характеру пропонується 150,0 тис.грн.
На «Програму відзначення державних  свят, пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв» Ратнівської селищної ради пропонується спрямувати -          300,0 тис.грн.
На фінансову підтримку ФСТ ”Колос” передбачено кошти в сумі               120,0 тис.грн, з яких 100,0 тис.грн. кошти селищної громади та 20,0 тис.грн кошти іншої субвенції, по 10,0 тис.грн отриманні від Забродівської та Самарівської територіальних громад. З виділених коштів 35,0 тис.грн спрямовуються на проведення заходів та змагань.
На організацію благоустрою населених пунктів пропонується спрямувати 1 618,0 тис.грн, з них  на вуличне освітлення – 404,0 тис.грн.
На відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги в сумі 250,0 тис.грн.
На виконання програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» пропонуються кошти спеціального фонду в сумі 120,0 тис.грн  та   кошти загального фонду на витрати пов’язані з наданням та обслуговуванням пільгових кредитів в розмірі  10 відсотків наданих кредитів в сумі – 12,0 тис.грн.
Витрати на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету складають                    2 850,0 тис.грн.
Членські внески до асоціації міст становлять 22,6 тис.грн.
На виконання програми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру передбачено видатки по загальному фонду на суму 100,0 тис.грн.
На утримання трьох місцевих пожежних команд територіальної громади  передбачено 861,2 тис.грн, з яких видатки на заробітну плату з нарахуваннями заплановані в обсязі  796,2 тис.грн, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 15,0 тис.грн, поточні видатки –                       50,0 тис.грн.
          На програму мобілізаційної підготовки, матеріально- технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань передбачено - 25,0 тис.грн.
На виконання програми висвітлення діяльності Ратнівської селищної ради у засобах масової інформації  пропонується спрямувати 100,0 тис.грн.
         На виконання заходів природоохоронного характеру по спеціальному фонду передбачається – 36,0 тис. грн.
Управління гуманітарної політики
 
У бюджеті територіальної громади на 2021 рік видатки по головному розпоряднику коштів – управлінню гуманітарної політики передбачені у сумі 161 379,5 тис. грн, в тому числі по загальному фонду  - 155 505,8 тис. грн,  спеціальному – 5873,7 тис. грн.
На виконання бюджетної програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» передбачені видатки по загальному фонду в сумі  2 330,4 тис. грн.
Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам  управління становлять 2 179,2 тис. грн. Видатки на оплату за енергоносії      22,0 тис.грн  та поточні видатки 129,2 тис.грн.
На виконання бюджетної програми «Надання дошкільної освіти» в  бюджеті територіальної громади передбачені видатки у сумі 12 150,0 тис. грн в тому числі по загальному фонду  - 11 600,0 тис. грн,  спеціальному –                  550,0 тис. грн.
Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників в цій галузі  на                  2021 рік обрахований в загальному обсязі 10 400,0 тис. грн. В межах зазначеного ресурсу заплановано посадові оклади з обов’язковими надбавками та доплатами, надбавка за престижність в розмірі 20%, матеріальна допомога на оздоровлення педагогічних працівників та інше.
Відповідно до статті 5 Закону України від 26.04.2001 року №2402-ІІІ «Про охорону дитинства», «Про дошкільну освіту» та наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року № 667 «Про затвердження порядку встановлення плати за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних закладах» заплановані видатки на харчування. Розрахунок проведено з урахуванням очікуваного контингенту дітей. Обсяг видатків на харчування в  закладах дошкільної освіти  на 2021 рік по загальному фонду - 350,0  тис. грн. по спеціальному – 550,0 тис. грн, що на 51,3 відсотка більше ніж у 2020 році. Розрахунок проведений виходячи з       20 грн на одну дитину в день.
За рахунок бюджету  територіальної громади будуть харчуватися діти з малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти учасників бойових дій, діти у сім’ях в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється Законом «Про державний бюджет України» та  діти з багатодітних сімей.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в загальній сумі 500,0 тис. грн. Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2021 році.
На забезпечення інших поточних незахищених статей витрат враховані видатки на утримання закладів дошкільної освіти в сумі 335,0 тис. грн.
Джерелами формування спеціального фонду закладів дошкільної освіти є власні надходження бюджетних установ у сумі 550,0 тис.грн, які спрямовуються на харчування дітей.
На виконання бюджетної програми в галузі надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами в бюджеті територіальної громади передбачені  видатки в загальному обсязі                  126 693,1 тис.грн, в тому числі 121 956,0 тис.грн по загальному фонду та                  4 737,1 тис.грн по спеціальному фонду.
При цьому, в загальному обсязі видатків на 2021 рік по вказаній бюджетній програмі враховано різні джерела фінансування, а саме           88 766,0 тис.грн - освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам,  2 924,8 тис.грн - додаткової дотації з місцевого бюджету  бюджету територіальної громади на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти  та охорони здоров’я,                 30 265,2 тис. грн. -  кошти бюджету територіальної громади, 4 737,1 тис. грн – власні надходження бюджетних установ.
Додаткової дотації з місцевого бюджету на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти  на 2021 рік передбачена в сумі 2 924,8 тис.грн, що на 5 511,5  тис.грн менше ніж в                 2020 році. Додаткова потреба видатків по загальноосвітніх закладах громади становить 7 960,0 тис.грн, в тому числі: на оплату праці з нарахуваннями – 5 400,0 тис.грн, придбання продуктів харчування – 259,2 тис.грн, енергоносії – 1 870,0  тис.грн, інші видатки – 430,8   тис.грн.
Фонд оплати праці з нарахуваннями на 2021 рік обрахований в загальному обсязі 115 318,4 тис. грн, в тому числі фонд оплати праці педагогічних працівників за рахунок освітньої субвенції складає                               88 766,0 тис. грн.  В межах зазначеного ресурсу заплановано посадові оклади з обов’язковими надбавками та доплатами, надбавка за престижність в розмірі 20%, винагорода педагогічним працівникам, матеріальна допомога на оздоровлення педагогічних працівників та інше.
Розрахунок видатків на оплату праці обслуговуючого персоналу проведено із врахуванням розміру мінімальної заробітної плати в розмірі з                1 січня 2021 року – 6 000 грн., з 1 грудня 2021 року – 6 500грн.  та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду з 1 січня 2021 року – 2 670 грн.,                    з  1 грудня 2021 року  - 2 893грн.
Фонд оплати праці з нарахуваннями обслуговуючого персоналу шкіл становить 19 332,8 тис. грн.
На забезпечення безкоштовним харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів передбачені кошти бюджету в сумі 650,0 тис. грн по                 13 грн в день на кожну дитину для харчування учнів  1-4 класів із малозабезпечених сімей, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах, дітей з інвалідністю, дітей загиблих учасників антитерористичної операції, дітей вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, дітей учасників бойових дій визначених пунктами  2,19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
На забезпечення харчуванням дітей у дошкільних групах навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа-дитячий садок» передбачено кошти в сумі 450,0 тис.грн з розрахунку 20 грн на одну дитину в день.                    За рахунок бюджету  територіальної громади будуть харчуватися діти з малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти учасників бойових дій, діти у сім’ях в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється Законом «Про державний бюджет України» та діти з багатодітних сімей.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в загальній сумі 3 000,0 тис.грн. Розрахунок  відповідних витрат проведено з урахуванням фактичного споживання у 2020 році в натуральних показниках, діючих цін та тарифів.
На забезпечення інших поточних незахищених статей витрат в показниках бюджету територіальної громади на 2021 рік враховані видатки в сумі 2 537,6 тис. грн.
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ у сумі 4 737,1 тис. грн, з них спрямовуються на харчування учнів у школах – 3 816,7тис.грн, на заробітну плату з нарахуваннями – 687,4 тис.грн, енергоносії – 230,4 тис.грн, інші видатки –        2,6 тис.грн.
На утримання центру дитячо-юнацької творчості спрямовано кошти в сумі 1 781,8 тис.грн. Фонд оплати праці з нарахуваннями складає               1 665,0 тис.грн. На розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги передбачено 86,0 тис.грн та на інші видатки 30,8 тис грн.
У бюджеті територіальної громади на 2021 рік видатки  на надання спеціальної освіти школами естетичного виховання передбачені у загальному обсязі 3 287,9 тис. грн, з них, 3 143,2тис. грн. – загальний фонд, з яких          450,0 тис.грн кошти іншої субвенції отримані з інших територіальних громад (Забродівської  – 250,0 тис.грн та Велимченської - 200,0 тис.грн),                             144,7 тис. грн. – спеціальний фонд.
Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників  на 2021 рік обрахований в загальному обсязі 3 050,0 тис. грн. В межах зазначеного ресурсу заплановано посадові оклади з обов’язковими надбавками та доплатами, надбавка за престижність, матеріальна допомога на оздоровлення педагогічних працівників та інше.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачені в загальній сумі 68,2 тис. грн.
На забезпечення інших поточних незахищених статей витрат в показниках бюджету на 2021 рік враховані видатки в сумі 25,0 тис. грн.
Відповідно до ст.26 Закону України «Про позашкільну освіту», Постанови КМУ від 25.03.1997 року № 260 «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей» в бюджеті територіальної громади передбачається звільнити від плати за навчання в школі мистецтв дітей із багатодітних сімей, дітей із малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей - сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей учасників АТО.
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі 144,7 тис. грн, які спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями .
На утримання методичного кабінету спрямовано кошти в сумі                    306,0 тис.грн. В умовах реформування даного закладу фонд оплати праці з нарахуваннями розрахований на 6 місяців 2021 року та складає 301,0 тис.грн. На  інші видатки 5,0 тис грн.
На забезпечення інших закладів у сфері освіти спрямовано кошти в сумі 3 763,5 тис.грн, з них по загальному фонду – 3 739,5 тис.грн, спеціальному – 24,0 тис.грн.
На утримання централізованої бухгалтерії управління гуманітарної політики в бюджеті територіальної громади на 2021 рік передбачені асигнування в загальному фонді - 2037,1 тис. грн. Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників бухгалтерії на 2021 рік обрахований в загальному обсязі 1 946,6 тис. грн. Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачені в загальній сумі 21,5 тис. грн. Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2020 році. Інші поточні видатки передбачені в сумі  69,0 тис. грн.
На утримання міжшкільного навчально-виробничого комбінату спрямовано кошти в сумі 1 726,4 тис.грн, з них по загальному фонду –      1 702,4 тис.грн, в тому числі за рахунок іншої субвенції переданої з бюджету Забродівської територіальної громади -120,0 тис.грн та по спеціальному –      24,0 тис.грн. Фонд оплати праці з нарахуваннями передбачений в обсязі     1 452,2 тис. грн. Видатки на розрахунки за енергоносії та комунальні послуги у рішенні плануються в обсязі 148,0 тис.грн. Інші поточні видатки передбачаються в обсязі 102,2 тис. грн.
На виплату одноразової грошової допомоги дітям-сиротам, та дітям позбавлених батьківського піклування, яким виповниться 18 років спрямовується 7,24 тис. грн.
На утримання інклюзивно-ресурсного центру передбачено                       1 297,9 тис.грн, з яких 66,0 тис.грн кошти іншої субвенції отримані з інших територіальних громад (Забродівської  – 25,0 тис.грн, Велимченської -                   17,0 тис.грн та Самарівської  - 24,0 тис.грн),  1 141,9 тис.грн субвенція з державного бюджету на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам установи. Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять 1 228,1 тис.грн, енергоносії 28,0 тис.грн та поточні видатки -   41,8 тис.грн. 
           Субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти передбачено на 2021 рік в сумі                133,6 тис.грн, з них  на видатки споживання - 88,6 тис.грн та видатки розвитку – 45,0 тис.грн.
На забезпечення утримання комунального закладу «Центр надання  соціальних послуг» Ратнівської селищної ради спрямовано 1 657,0 тис.грн. До даної установи переведено з Заболоттівського територіального центру 15,75 штатних одиниць соціальних робітників, які обслуговують відповідні верстви населення громади. Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять 1 620,0  тис.грн, енергоносії 12,0 тис.грн та поточні видатки - 25,0 тис.грн. 
На виконання програми з питань підтримки сім'ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків  спрямовано 5,0 тис.грн.
На виконання програми соціального захисту населення  в сумі 70,0 тис.грн на відшкодування вартості абонентної плати за харчування дітей в школах.
На утримання бюджетних закладів та заходів в галузі культура передбачено фінансовий ресурс по загальному фонду бюджету громади у загальній сумі 5 907,4 тис.грн.
На утримання бібліотек передбачено 1998,8 тис.грн, з них по загальному фонду 1 962,4 тис.грн,  спеціальному - 36,4 тис.грн.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями заплановані в обсязі    1 736,4 тис. грн. За рахунок бюджетних асигнувань буде забезпечена виплата заробітної плати відповідно до умов оплати праці, які запроваджуються з              1 січня 2021 року, матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу, надбавок  за стаж.
Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2021 році, в сумі 176,0 тис. грн, поточні видатки – 50,0 тис.грн.
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі 36,4 тис. грн,  з них від платних послуг                         1,0 тис.грн. та від оренди майна 35,4 тис.грн,  які спрямовуються на її утримання.
На утримання Кортеліського музею передбачено 362,0 тис.грн, з яких по загальному фонду - 360,0 тис.грн та спеціальному - 2,0 тис.грн. Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять - 305,0 тис.грн, енергоносії - 25,0 тис.грн та поточні видатки – 30,0 тис.грн. 
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі 2,0 тис. грн. від платних послуг, які спрямовуються на її утримання.
На утримання будинків культури та сільських клубів спрямовано      3 905,0 тис.грн, з них за рахунок загального фонду 3 585,0 тис.грн та спеціального - 320,0 тис.грн.
Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять     3 239,5тис.грн, енергоносії  - 230,0 тис.грн та поточні видатки -                           115,5   тис.грн. 
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі  320,0 тис. грн, з яких 65,0 тис. грн від платних послуг та  доходи від оренди майна - 255,0  тис.грн, які спрямовуються на їх утримання.
На виконання бюджетної програми «Утримання та навчально- тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» передбачені асигнування в бюджеті територіальної громади у сумі                   1 570,3  тис. грн, з них за рахунок загального фонду - 1 555,8 тис. грн та спеціального - 14,5 тис.грн. В загальному фонді передбачені кошти іншої субвенції  виділені Забродівською територіальною громадою в сумі                     77,8 тис.грн.
Розрахунки заробітної плати працівників закладу проведено з урахуванням обов’язкових надбавок, доплат та підвищень відповідно до наказу Міністерства  України у справах молоді та спорту від 23.09.2005 року № 2097 «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту» зі змінами та інших  нормативних документів у сфері оплати праці.
Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників в цій галузі на                   2021 рік обрахований в загальному обсязі  1417,8 тис. грн. В межах зазначеного ресурсу враховано ріст мінімальної заробітної плати та ріст посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, передбачено обов’язкові надбавками та доплати,   матеріальна допомога на оздоровлення тренерам та інше.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в загальній сумі 112,5 тис.грн. Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2020 році. Поточні видатки установи                    25,5 тис.грн.
На виконання  програми розвитку  "Фізичної культури і спорту" територіальної громади для проведення фізкультурно-масових заходів серед населення громади на 2021 рік передбачено 50,0 тис.грн.
 
Фінансовий відділ
 
На виконання бюджетної  програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах,  територіальних громадах» передбачені видатки по загальному фонду в сумі 1 237,2 тис.грн, з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями - 1 123,6 тис.грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв - 50,5 тис.грн, поточні видатки -              63,1 тис.грн.
 
Резервний фонд  бюджету територіальної громади
 
        Для здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інших непередбачуваних видатків в  бюджеті територіальної громади пропонується створити резервний фонд у сумі 1 800,0 тис.грн, що не перевищує одного відсотка від обсягу видатків загального фонду бюджету громади.   
                            
Субвенції  іншим бюджетам
 
З бюджету територіальної громади пропонується спрямувати міжбюджетні трансферти Заболоттівській територіальній громаді в сумі      540,0 тис. грн. на утримання стаціонарного відділення територіального центру.
 
 
Начальник фінансового відділу                                            Людмила КОВЧ                                          
 
Ольга БОРЕЦЬКА
Наталія ХОДОНЮК
Додаток 1
до рішення Ратнівської селищної ради
"Про бюджет селищної територіальної громади на 2021 рік"
ДОХОДИ

місцевого бюджету на 2021 рік
03564000000
(код бюджету) (грн)
Код Найменування згідно з Класифікацією доходів бюджету Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6
10000000 Податкові надходження   59 424 000,00 59 405 000,00 19 000,00 0,00
11000000 Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості   38 250 500,00 38 250 500,00 0,00 0,00
11010000 Податок та збір на доходи фізичних осіб 38 235 000,00 38 235 000,00 0,00 0,00
11010100 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 32 665 000,00 32 665 000,00 0,00 0,00
11010200 Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 5 200 000,00 5 200 000,00 0,00 0,00
11010400 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 170 000,00 170 000,00 0,00 0,00
11010500 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 200 000,00 200 000,00 0,00 0,00
11020000 Податок на прибуток підприємств   15 500,00 15 500,00 0,00 0,00
11020200 Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності  15 500,00 15 500,00 0,00 0,00
13000000 Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів  1 045 000,00 1 045 000,00 0,00 0,00
13010000 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів  1 045 000,00 1 045 000,00 0,00 0,00
13010100 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування  645 000,00 645 000,00 0,00 0,00
13010200 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  400 000,00 400 000,00 0,00 0,00
14000000 Внутрішні податки на товари та послуги   4 120 000,00 4 120 000,00 0,00 0,00
14020000 Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)  650 000,00 650 000,00 0,00 0,00
14021900 Пальне 650 000,00 650 000,00 0,00 0,00
14030000 Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)  2 250 000,00 2 250 000,00 0,00 0,00
14031900 Пальне 2 250 000,00 2 250 000,00 0,00 0,00
14040000 Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  1 220 000,00 1 220 000,00 0,00 0,00
18000000 Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України 15 989 500,00 15 989 500,00 0,00 0,00
18010000 Податок на майно  5 177 000,00 5 177 000,00 0,00 0,00
18010200 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  110 000,00 110 000,00 0,00 0,00
18010300 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  400 000,00 400 000,00 0,00 0,00
18010400 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  273 000,00 273 000,00 0,00 0,00
18010500 Земельний податок з юридичних осіб  870 000,00 870 000,00 0,00 0,00
18010600 Орендна плата з юридичних осіб  1 755 000,00 1 755 000,00 0,00 0,00
18010700 Земельний податок з фізичних осіб  1 255 000,00 1 255 000,00 0,00 0,00
18010900 Орендна плата з фізичних осіб  514 000,00 514 000,00 0,00 0,00
18030000 Туристичний збір  2 500,00 2 500,00 0,00 0,00
18030200 Туристичний збір, сплачений фізичними особами  2 500,00 2 500,00 0,00 0,00
18050000 Єдиний податок   10 810 000,00 10 810 000,00 0,00 0,00
18050300 Єдиний податок з юридичних осіб  470 000,00 470 000,00 0,00 0,00
18050400 Єдиний податок з фізичних осіб  10 250 000,00 10 250 000,00 0,00 0,00
18050500 Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків`  90 000,00 90 000,00 0,00 0,00
19000000 Інші податки та збори  19 000,00 0,00 19 000,00 0,00
19010000 Екологічний податок  19 000,00 0,00 19 000,00 0,00
19010100 Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) 12 000,00 0,00 12 000,00 0,00
19010200 Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти  1 000,00 0,00 1 000,00 0,00
19010300 Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини  6 000,00 0,00 6 000,00 0,00
20000000 Неподаткові надходження   7 440 712,00 1 595 000,00 5 845 712,00 0,00
21000000 Доходи від власності та підприємницької діяльності   110 000,00 110 000,00 0,00 0,00
21080000 Інші надходження   110 000,00 110 000,00 0,00 0,00
21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції  30 000,00 30 000,00 0,00 0,00
21081500 Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів  30 000,00 30 000,00 0,00 0,00
21081700 Плата за встановлення земельного сервітуту 50 000,00 50 000,00 0,00 0,00
22000000 Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності  1 395 000,00 1 395 000,00 0,00 0,00
22010000 Плата за надання адміністративних послуг 1 000 000,00 1 000 000,00 0,00 0,00
22010300 Адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 40 000,00 40 000,00 0,00 0,00
22012500 Плата за надання інших адміністративних послуг 700 000,00 700 000,00 0,00 0,00
22012600 Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень  260 000,00 260 000,00 0,00 0,00
22080000 Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном   375 000,00 375 000,00 0,00 0,00
22080400 Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності  375 000,00 375 000,00 0,00 0,00
22090000 Державне мито   20 000,00 20 000,00 0,00 0,00
22090100 Державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування   15 000,00 15 000,00 0,00 0,00
22090400 Державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України   5 000,00 5 000,00 0,00 0,00
24000000 Інші неподаткові надходження   107 000,00 90 000,00 17 000,00 0,00
24060000 Інші надходження   107 000,00 90 000,00 17 000,00 0,00
24060300 Інші надходження   90 000,00 90 000,00 0,00 0,00
24062100 Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності  17 000,00 0,00 17 000,00 0,00
25000000 Власні надходження бюджетних установ   5 828 712,00 0,00 5 828 712,00 0,00
25010000 Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством  5 828 712,00 0,00 5 828 712,00 0,00
25010100 Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю  5 538 350,00 0,00 5 538 350,00 0,00
25010300 Плата за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України `Про оренду державного та комунального майна` 290 362,00 0,00 290 362,00 0,00
Усього доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів) 66 864 712,00 61 000 000,00 5 864 712,00 0,00
40000000 Офіційні трансферти   119 250 225,00 119 250 225,00 0,00 0,00
41000000 Від органів державного управління   119 250 225,00 119 250 225,00 0,00 0,00
41020000 Дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 25 044 600,00 25 044 600,00 0,00 0,00
41020100 Базова дотація  25 044 600,00 25 044 600,00 0,00 0,00
41030000 Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 88 766 000,00 88 766 000,00 0,00 0,00
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  88 766 000,00 88 766 000,00 0,00 0,00
41040000 Дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 2 924 830,00 2 924 830,00 0,00 0,00
41040200 Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету 2 924 830,00 2 924 830,00 0,00 0,00
41050000 Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 2 514 795,00 2 514 795,00 0,00 0,00
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 141 900,00 1 141 900,00 0,00 0,00
41051200 Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 133 595,00 133 595,00 0,00 0,00
41053900 Інші субвенції з місцевого бюджету 1 239 300,00 1 239 300,00 0,00 0,00
X Разом доходів 186 114 937,00 180 250 225,00 5 864 712,00 0,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ

Додаток 2
до рішення Ратнівської селищної ради
"Про бюджет селищної територіальної громади на 2021 рік"
ФІНАНСУВАННЯ

місцевого бюджету на 2021 рік
03564000000
(код бюджету) (грн)
Код Найменування згідно з Класифікацією фінансування бюджету Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6
Фінансування за типом кредитора
200000 Внутрішнє фінансування 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
208000 Фінансування за рахунок зміни залишків коштів бюджетів 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
208400 Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
X Загальне фінансування 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
Фінансування за типом боргового зобов’язання
600000 Фінансування за активними операціями 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
602000 Зміни обсягів бюджетних коштів 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
602400 Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
X Загальне фінансування 0,00 -44 971,00 44 971,00 44 971,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ



 
Додаток 3
до рішення ____________ ради
"Про _____________ бюджет на 2021 рік"
РОЗПОДІЛ
видатків місцевого бюджету на 2021 рік
03564000000
(код бюджету) (грн.)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету Загальний фонд Спеціальний фонд Разом
усього видатки споживання з них видатки розвитку усього у тому числі бюджет розвитку видатки споживання з них видатки розвитку
оплата праці комунальні послуги та енергоносії оплата праці комунальні послуги та енергоносії
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
0100000 Ратнiвська селищна рада 4 461 100,00 4 461 100,00 3 373 750,00 173 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4 461 100,00
0110000 Ратнiвська селищна рада 4 461 100,00 4 461 100,00 3 373 750,00 173 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4 461 100,00
0110150 0150 0111 Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад 4 461 100,00 4 461 100,00 3 373 750,00 173 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4 461 100,00
0200000 Виконавчий комітет 16 671 100,00 15 644 100,00 5 576 500,00 254 000,00 1 027 000,00 36 000,00 0,00 36 000,00 0,00 0,00 0,00 16 707 100,00
0210000 Виконавчий комітет 16 671 100,00 15 644 100,00 5 576 500,00 254 000,00 1 027 000,00 36 000,00 0,00 36 000,00 0,00 0,00 0,00 16 707 100,00
0210160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах 6 443 900,00 6 443 900,00 4 802 000,00 175 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 6 443 900,00
0210180 0180 0133 Інша діяльність у сфері державного управління 226 700,00 226 700,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 226 700,00
0212010 2010 0731 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню 1 590 000,00 1 590 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 590 000,00
0212111 2111 0726 Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги 1 010 000,00 1 010 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 010 000,00
0212142 2142 0763 Програми і централізовані заходи боротьби з туберкульозом 20 000,00 20 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 20 000,00
0213032 3032 1070 Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку 42 200,00 42 200,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 42 200,00
0213160 3160 1010 Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги 66 500,00 66 500,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 66 500,00
0213192 3192 1030 Надання фінансової підтримки громадським об`єднанням ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість 163 000,00 163 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 163 000,00
0213210 3210 1050 Організація та проведення громадських робіт 150 000,00 150 000,00 122 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 150 000,00
0213242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 700 000,00 700 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 700 000,00
0214082 4082 0829 Інші заходи в галузі культури і мистецтва 300 000,00 300 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 300 000,00
0215053 5053 0810 Фінансова підтримка на утримання місцевих осередків (рад) всеукраїнських об`єднань фізкультурно-спортивної спрямованості 120 000,00 120 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 120 000,00
0216030 6030 0620 Організація благоустрою населених пунктів 1 618 000,00 853 000,00 0,00 64 000,00 765 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 618 000,00
0216071 6071 0640 Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виро 250 000,00 0,00 0,00 0,00 250 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 250 000,00
0216084 6084 0610 Витрати, пов`язані з наданням та обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів, наданих громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла 12 000,00 0,00 0,00 0,00 12 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 12 000,00
0217461 7461 0456 Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету 2 850 000,00 2 850 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2 850 000,00
0217680 7680 0490 Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування 22 600,00 22 600,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 22 600,00
0218110 8110 0320 Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха 100 000,00 100 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 100 000,00
0218130 8130 0320 Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони 861 200,00 861 200,00 652 500,00 15 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 861 200,00
0218220 8220 0380 Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення 25 000,00 25 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 25 000,00
0218311 8311 0511 Охорона та раціональне використання природних ресурсів 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 36 000,00 0,00 36 000,00 0,00 0,00 0,00 36 000,00
0218420 8420 0830 Інші заходи у сфері засобів масової інформації 100 000,00 100 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 100 000,00
0600000 Управління гуманітарної політики 155 495 854,00 155 495 854,00 119 310 540,00 4 429 200,00 0,00 5 873 683,00 44 971,00 5 828 712,00 775 870,00 427 551,00 44 971,00 161 369 537,00
0610000 Управління гуманітарної політики 155 495 854,00 155 495 854,00 119 310 540,00 4 429 200,00 0,00 5 873 683,00 44 971,00 5 828 712,00 775 870,00 427 551,00 44 971,00 161 369 537,00
0610160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах 2 330 400,00 2 330 400,00 1 786 200,00 22 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2 330 400,00
0611010 1010 0910 Надання дошкільної освіти 11 600 000,00 11 600 000,00 8 524 000,00 500 000,00 0,00 550 000,00 0,00 550 000,00 0,00 0,00 0,00 12 150 000,00
0611021 1021 0921 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 33 189 990,00 33 189 990,00 21 482 100,00 3 000 000,00 0,00 4 737 150,00 0,00 4 737 150,00 558 470,00 230 350,00 0,00 37 927 140,00
0611031 1031 0921 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 88 766 000,00 88 766 000,00 72 760 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 88 766 000,00
0611070 1070 0960 Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми 1 781 800,00 1 781 800,00 1 370 000,00 86 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 781 800,00
0611080 1080 0960 Надання спеціальної освіти мистецькими школами 3 143 200,00 3 143 200,00 2 517 000,00 68 200,00 0,00 144 700,00 0,00 144 700,00 122 400,00 0,00 0,00 3 287 900,00
0611130 1130 0990 Методичне забезпечення діяльності закладів освіти 306 000,00 306 000,00 247 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 306 000,00
0611141 1141 0990 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти 3 739 500,00 3 739 500,00 2 800 600,00 169 500,00 0,00 24 000,00 0,00 24 000,00 0,00 0,00 0,00 3 763 500,00
0611142 1142 0990 Інші програми та заходи у сфері освіти 7 240,00 7 240,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 7 240,00
0611151 1151 0990 Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок коштів місцевого бюджету 156 000,00 156 000,00 70 000,00 28 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 156 000,00
0611152 1152 0990 Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок освітньої субвенції 1 141 900,00 1 141 900,00 936 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 141 900,00
0611200 1200 0990 Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами 88 624,00 88 624,00 72 640,00 0,00 0,00 44 971,00 44 971,00 0,00 0,00 0,00 44 971,00 133 595,00
0613121 3121 1040 Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб 1 657 000,00 1 657 000,00 1 327 000,00 12 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 657 000,00
0613122 3122 1040 Заходи державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків 5 000,00 5 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 5 000,00
0613242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 70 000,00 70 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 70 000,00
0614030 4030 0824 Забезпечення діяльності бібліотек 1 962 400,00 1 962 400,00 1 416 000,00 176 000,00 0,00 36 362,00 0,00 36 362,00 0,00 25 801,00 0,00 1 998 762,00
0614040 4040 0824 Забезпечення діяльності музеїв i виставок 360 000,00 360 000,00 246 000,00 25 000,00 0,00 2 000,00 0,00 2 000,00 0,00 0,00 0,00 362 000,00
0614060 4060 0828 Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів 3 585 000,00 3 585 000,00 2 579 500,00 230 000,00 0,00 320 000,00 0,00 320 000,00 95 000,00 171 400,00 0,00 3 905 000,00
0615031 5031 0810 Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл 1 555 800,00 1 555 800,00 1 176 500,00 112 500,00 0,00 14 500,00 0,00 14 500,00 0,00 0,00 0,00 1 570 300,00
0615061 5061 0810 Забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров`я населення `Спорт для всіх` та проведення фізкультурно-масових заходів серед населення регіону 50 000,00 50 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 50 000,00
3700000 Фінансовий відділ 3 577 200,00 1 777 200,00 921 000,00 50 500,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 3 577 200,00
3710000 Фінансовий відділ 3 577 200,00 1 777 200,00 921 000,00 50 500,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 3 577 200,00
3710160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах 1 237 200,00 1 237 200,00 921 000,00 50 500,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 237 200,00
3718710 8710 0133 Резервний фонд місцевого бюджету 1 800 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 800 000,00
3719770 9770 0180 Інші субвенції з місцевого бюджету 540 000,00 540 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 540 000,00
X X X УСЬОГО 180 205 254,00 177 378 254,00 129 181 790,00 4 906 700,00 1 027 000,00 5 909 683,00 44 971,00 5 864 712,00 775 870,00 427 551,00 44 971,00 186 114 937,00
Начальник фінансового відділу Л.С. Ковч

Додаток 4
до рішення Ратнівської селищної ради
"Про бюджет селищної територіальної 
громади на 2021 рік"
КРЕДИТУВАННЯ
місцевого бюджету у 2021 році
03564000000
(код бюджету) (грн.)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету Надання кредитів Повернення кредитів Кредитування, усього
загальний фонд спеціальний фонд разом загальний фонд спеціальний фонд разом загальний фонд спеціальний фонд разом
усього у тому числі бюджет розвитку усього у тому числі бюджет розвитку усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
0200000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 0,00 120 000,00 0,00 120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00
0210000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 0,00 120 000,00 0,00 120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00
0218831 8831 1060 Надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі 0,00 120 000,00 0,00 120 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 120 000,00 0,00 120 000,00
4113 Надання інших внутрішніх кредитів 0,00 120 000,00 0,00 120 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 120 000,00 0,00 120 000,00
0218832 8832 1060 Повернення довгострокових кредитів, наданих індивідуальним забудовникам житла на селі 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00
4123 Повернення інших внутрішніх кредитів 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00
Х Х Х УСЬОГО 0,00 120 000,00 0,00 120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 -120 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ

                                                                                                  Додаток №5
                                                                                                  до рішення селищної ради
                                                                                                 "Про бюджет селищної територіальної
                                                                                                   громади на 2021рік"
Міжбюджетні трансферти на 2021 рік
03564000000
(код бюджету)
1. Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів
(грн)
Код Класифікації
доходу бюджету /
Код бюджету
Найменування трансферту /
Найменування бюджету – надавача міжбюджетного
трансферту
Усього
1 2 3
І. Трансферти до загального фонду бюджету
41020100 Базова дотація  25 044 600,00
99000000000 Державний бюджет 25 044 600,00
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  88 766 000,00
99000000000 Державний бюджет 88 766 000,00
41040200 Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету 2 924 830,00
03100000000 Обласний бюджет Волинської області 2 924 830,00
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 141 900,00
03100000000 Обласний бюджет Волинської області 1 141 900,00
41051200 Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 133 595,00
03100000000 Обласний бюджет Волинської області 133 595,00
41053900 Інші субвенції з місцевого бюджету 1 239 300,00
03508000000 Бюджет Заболоттівської селищної територіальної громади 21 000,00
03519000000 Бюджет Забродівської сільської територіальної громади 780 300,00
03520000000 Бюджет Самарівської сільської територіальної громади 94 000,00
03531000000 Бюджет Велимченської сільської територіальної громади 344 000,00
ІІ. Трансферти до спеціального фонду бюджету
Х УСЬОГО за розділами І, ІІ, у тому числі: 119 250 225,00
Х загальний фонд 119 250 225,00
Х спеціальний фонд 0,00
2. Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам
Код Програмної
класифікації
видатків та
кредитування
місцевого
бюджету /
Код бюджету
Код Типової
програмної
класифікації
видатків та
кредитування
місцевого
бюджету
Найменування трансферту /
Найменування бюджету – отримувача міжбюджетного
трансферту
Усього
1 2 3 4
І. Трансферти із загального фонду бюджету
3719770 9770 Інші субвенції з місцевого бюджету 540 000,00
03508000000 9770 Бюджет Заболоттівської селищної територіальної громади 540 000,00
ІІ. Трансферти із спеціального фонду бюджету
Х Х УСЬОГО за розділами І, ІІ, у тому числі: 540 000,00
Х Х загальний фонд 540 000,00
Х Х спеціальний фонд 0,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ


 
03564000000 Додаток № 6
(код бюджету) до рішення Ратнівської селищної ради
"Про бюджет селищної територіальної громади на 2021 рік"
Розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної  і соціальної інфраструктури за об’єктами у 2021 році
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів Найменування об'єкта будівництва/ вид будівельних робіт, у тому числі проектні роботи Загальна тривалість будівництва (рік початку і завершення) Загальна вартість будівництва, гривень Рівень виконання робіт на початок бюджетного періоду, % Обсяг видатків бюджету розвитку, які спрямовуються на будівництво об’єкта у бюджетному періоді, гривень Рівень готовності об'єкта на кінець бюджетного періоду, %
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
0600000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 44 971,00
0610000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 44 971,00
0611200 1200 0990 Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами 44 971,00
Капітальні видатки 2021 44 971,00 44 971,00 100
в тому числі за рахунок субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 2021 44 971,00 44 971,00 100
Х Х Х УСЬОГО Х Х Х 44 971,00 Х
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ

03564000000 Додаток № 7
(код бюджету) до рішення Ратнівської селищної ради 
"Про бюджет селищної територіальної громади на 2021 рік" 
Розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у 2021 році
(грн.)
Код програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів
ТКВКБМС
Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів Найменування  місцевої/регіональної програми Дата та номер документа, яким затверджено місцеву регіональну програму Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
0200000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 6 705 100,00 6 549 100,00 156 000,00
0210000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 6 705 100,00 6 549 100,00 156 000,00
0210160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах Програма забезпечення заходів, пов'язаних із діяльністю депутатів селищної ради, на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/9 150 000,00 150 000,00
210180 180 0133 Інша діяльність у сфері державного управління Програма розвитку архівної справи Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від   .01.2021 № 144 200,00 144 200,00
0212010 2010 0731 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню Програма підтримки та розвитку вторинної медичної допомоги "Здоров’я Ратнівщини" на 2021-2025 роки рішення селищної ради від   .01.2021 № 1 250 000,00 1 250 000,00
0212111 2111 0726 Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико- санітарної) допомоги Програма розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/5 1 010 000,00 1 010 000,00
0212142 2142 0763 Програми і централізовані заходи боротьби з туберкульозом Програма розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/5 20 000,00 20 000,00
0213032 3032 1070 Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 42 200,00 42 200,00
0213160 3160 1010 Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 66 500,00 66 500,00
0213210 3210 1050 Організація та проведення громадських робіт Програма організації громадських робіт тимчасового характеру на 2021 рік рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/8 150 000,00 150 000,00
0213242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 700 000,00 700 000,00
0214082 4082 0829 Інші заходи в галузі культури і мистецтва Програма відзначення державних свят, пам"ятних дат, історичних подій, ювілеїв Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/7 300 000,00 300 000,00
0216030 6030 0620 Організація благоустрою населених пунктів Програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/6 1 618 000,00 1 618 000,00
218831 8831 1060 Надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі Комплексна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім" Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від   .01.2021 № 120 000,00 120 000,00
0216084 6084 0610 Витрати, пов`язані з наданням та обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів, наданих громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла 12 000,00 12 000,00
7461 8110 0320 Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха Комплексна програма захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру у Ратнівській селищній раді на 2021--2025 роки рішення селищної ради від 15.12.2020 №2/37 100 000,00 100 000,00
0218130 8130 0320 Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони Комплексна програма захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру у Ратнівській селищній раді на 2021--2025 роки рішення селищної ради від 15.12.2020 №2/37 861 200,00 861 200,00
0218311 8311 0511 Охорона та раціональне використання природних ресурсів 36 000,00 36 000,00
0218220 8220 0380 Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення Цільова програма мобілізаційної підготовки, матеріально- технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021--2025 роки  рішення селищної ради від   .01.2021 № 25 000,00 25 000,00
0218420 8420 0830 Інші заходи у сфері засобів масової інформації Програма висвітлення діяльності Ратнівської селищної ради у засобах масової інформації на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/11 100 000,00 100 000,00
0600000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 132 240,00 132 240,00
0610000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 132 240,00 132 240,00
0611142 1142 0990 Інші програми та заходи у сфері освіти Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 7 240,00 7 240,00
0613242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 70 000,00 70 000,00
0615061 5061 0810 Забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров`я населення `Спорт для всіх` та проведення фізкультурно-масових заходів серед населення регіону Програма розвитку  "Фізичної культури і спорту" Ратнівської селищної ради на 2021 рік рішення селищної ради від   .01.2021 № 50 000,00 50 000,00
0613122 3122 1040 Заходи державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків Комплексна програма з питань підтримки сім'ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на 2021-2025 роки рішення селищної ради від   .01.2021 № 5 000,00 5 000,00
Всього 6 837 340,00 6 681 340,00 156 000,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ