ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЕКТ РІШЕННЯ: № 14/37

 
РАТНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
    ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ    Проєкт
                                                     РІШЕННЯ                          

     грудня 2021 року                                                                             №


                           
     «Про бюджет Ратнівської селищної територіальної громади на 2022 рік»
( 03564000000 )
(код бюджету)
                                 

 Керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Ратнівська селищна рада

ВИРІШИЛА:
        
       1. Визначити на 2022 рік:
доходи бюджету селищної територіальної громади у сумі                            204 800 607,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 197 165 837,00 гривень та доходи спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади – 7 634 770,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
          видатки бюджету селищної територіальної громади у сумі                                          204 750 607,00  гривень, у тому числі  видатки загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 196 572 364,00 гривень та видатки спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади –                                                        8 178 243,00 гривень;
повернення кредитів до бюджету селищної територіальної громади у сумі 130 000,00 гривень, у тому числі повернення кредитів до спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади 130 000,00 гривень згідно з додатком  4 до цього рішення;
надання кредитів з бюджету селищної територіальної громади у сумі                      180 000,00 гривень, у тому числі  надання кредитів із загального фонду –         50 000 гривень та надання кредитів із спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади 130 000,00 гривень згідно із додатком 4 до цього рішення;
профіцит за загальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі  543 473,00 гривень згідно із додатком 2 до цього рішення;
дефіцит за спеціальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі  543 473,00 гривень згідно із додатком 2 до цього рішення;
оборотний залишок бюджетних коштів бюджету селищної територіальної громади у розмірі  200 000,00 гривень, що становить 0,1 відсотка видатків загального фонду бюджету селищної територіальної громади, визначених цим пунктом;
резервний фонд бюджету селищної територіальної громади у розмірі      1 900 000,00 гривень, що становить 1,0 відсоток видатків загального фонду бюджету селищної територіальної громади, визначених цим пунктом.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.

3. Затвердити на 2022 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

4. Затвердити на 2022 рік обсяги капітальних вкладень у розрізі інвестиційних проектів згідно з додатком  6 до цього рішення.  

5. Затвердити розподіл витрат бюджету селищної територіальної громади на реалізацію місцевих програм у сумі 10 017 867,00 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

          6. Установити, що у 2022 році використання бюджетних коштів на реалізацію місцевих програм здійснюється за порядками, що затверджуються рішенням виконавчого комітету Ратнівської селищної ради.

7. Установити, що у загальному фонді бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік:
1) до доходів загального фонду бюджету селищної територіальної громади належать доходи, визначені статтею  64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 101, 1032 та 1033 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України);
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України;
          3) джерелами формування у частині кредитування є надходження   загальному фонді бюджету.

8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік:
1) у частині доходів є надходження, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України;
2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 2 частини 1 статті 72, пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України та залишки коштів спеціального фонду;
3) у частині кредитування є надходження визначені пунктом 10 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України (повернення кредитів, наданих для кредитування індивідуальних сільських забудовників).

9. Установити, що у 2022 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади:
згідно з пунктом 1 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 71 Бюджетного кодексу України;
згідно з пунктом 2 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на охорону та раціональне використання природних ресурсів;
згідно з пунктом 4 та 41 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України  та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію природоохоронних заходів;
згідно з пунктом 6 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 4 статті 13 Бюджетного кодексу України;
згідно з пунктом 8 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України  та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на видатки цільового  фонду селищної територіальної громади;
згідно з пунктом 10 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з бюджету селищної територіальної громади для кредитування індивідуальних сільських забудовників.
10. Визначити на 2022 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету селищної територіальної громади видатки загального фонду на:
оплату праці працівників бюджетних установ;
нарахування на заробітну плату;
придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;
забезпечення продуктами харчування;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
соціальне забезпечення;
поточні трансферти місцевим бюджетам.

11. Відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити начальнику фінансового відділу Ратнівської селищної ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснювати в межах поточного бюджетного періоду на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету селищної територіальної громади на депозитах в установах банків, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду та зарахуванням відсотків за їх користування до загального фонду бюджету селищної територіальної громади. 

12. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право Ратнівському селищному голові отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
 
13. Головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади забезпечити:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цього рішення;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм  бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3)   здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;
4) доступність інформації про бюджет селищної територіальної громади відповідно до законодавства, а саме:
здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України до 15 березня 2023 року;
оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
5) взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;
6) проведення у повному обсязі розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.

14.  Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право Ратнівському селищному голові вносити зміни в рішення за рахунок цільових субвенцій направлених з інших бюджетів, з подальшим затвердженням на сесії Ратнівської селищної ради.

15. Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право Ратнівському селищному голові за погодженням з постійною комісією з питань планування, бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємства та сфери послуг  проводити за обґрунтованим зверненням головних розпорядників коштів бюджету територіальної громади перерозподіл видатків за бюджетними призначеннями у розрізі функціональної і економічної класифікації видатків загального та спеціального фонду, програм, що фінансуються з бюджету селищної територіальної громади, і об’єктів, будівництво яких проводиться за рахунок бюджету розвитку, без зміни загального обсягу   бюджетних призначень головного розпорядника коштів, з подальшим затвердженням на сесії Ратнівської селищної ради.
  
16. Фінансовому відділу Ратнівської селищної ради у разі внесення змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік та врахувати зміни у класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.
17. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2022 року.
18. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід'ємною частиною.

19. Відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України забезпечити виконавчому комітету Ратнівської селищної ради публікацію цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття у газеті «Ратнівщина».

20. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємства та сфери послуг.
 



Селищний голова                                                                                Віталій БІРУК                                        



Людмила Ковч 3-01-32
Додаток 1
до рішення Ратнівської селищної ради від      .12.2021 №
"Про бюджет Ратнівської селищної територіальної громади на 2022 рік"
ДОХОДИ

місцевого бюджету на 2022 рік
03564000000
(код бюджету) (грн)
Код Найменування згідно з Класифікацією доходів бюджету Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6
10000000 Податкові надходження   70 479 500,00 70 459 300,00 20 200,00 0,00
11000000 Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості   47 240 700,00 47 240 700,00 0,00 0,00
11010000 Податок та збір на доходи фізичних осіб 47 240 700,00 47 240 700,00 0,00 0,00
11010100 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 41 158 300,00 41 158 300,00 0,00 0,00
11010200 Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 5 360 000,00 5 360 000,00 0,00 0,00
11010400 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 400 000,00 400 000,00 0,00 0,00
11010500 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 322 400,00 322 400,00 0,00 0,00
13000000 Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів  869 000,00 869 000,00 0,00 0,00
13010000 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів  865 000,00 865 000,00 0,00 0,00
13010100 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування  605 000,00 605 000,00 0,00 0,00
13010200 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  260 000,00 260 000,00 0,00 0,00
13030000 Рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення 4 000,00 4 000,00 0,00 0,00
13030100 Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення 4 000,00 4 000,00 0,00 0,00
14000000 Внутрішні податки на товари та послуги   5 168 800,00 5 168 800,00 0,00 0,00
14020000 Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)  865 500,00 865 500,00 0,00 0,00
14021900 Пальне 865 500,00 865 500,00 0,00 0,00
14030000 Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)  2 913 300,00 2 913 300,00 0,00 0,00
14031900 Пальне 2 913 300,00 2 913 300,00 0,00 0,00
14040000 Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  1 390 000,00 1 390 000,00 0,00 0,00
18000000 Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України 17 180 800,00 17 180 800,00 0,00 0,00
18010000 Податок на майно  5 712 700,00 5 712 700,00 0,00 0,00
18010200 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  160 000,00 160 000,00 0,00 0,00
18010300 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  525 000,00 525 000,00 0,00 0,00
18010400 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  407 000,00 407 000,00 0,00 0,00
18010500 Земельний податок з юридичних осіб  1 000 000,00 1 000 000,00 0,00 0,00
18010600 Орендна плата з юридичних осіб  1 810 700,00 1 810 700,00 0,00 0,00
18010700 Земельний податок з фізичних осіб  1 400 000,00 1 400 000,00 0,00 0,00
18010900 Орендна плата з фізичних осіб  410 000,00 410 000,00 0,00 0,00
18030000 Туристичний збір  5 500,00 5 500,00 0,00 0,00
18030200 Туристичний збір, сплачений фізичними особами  5 500,00 5 500,00 0,00 0,00
18050000 Єдиний податок   11 462 600,00 11 462 600,00 0,00 0,00
18050300 Єдиний податок з юридичних осіб  399 300,00 399 300,00 0,00 0,00
18050400 Єдиний податок з фізичних осіб  10 920 000,00 10 920 000,00 0,00 0,00
18050500 Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків`  143 300,00 143 300,00 0,00 0,00
19000000 Інші податки та збори  20 200,00 0,00 20 200,00 0,00
19010000 Екологічний податок  20 200,00 0,00 20 200,00 0,00
19010100 Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) 13 000,00 0,00 13 000,00 0,00
19010200 Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти  1 200,00 0,00 1 200,00 0,00
19010300 Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини  6 000,00 0,00 6 000,00 0,00
20000000 Неподаткові надходження   9 617 170,00 2 369 200,00 7 247 970,00 0,00
21000000 Доходи від власності та підприємницької діяльності   343 200,00 343 200,00 0,00 0,00
21080000 Інші надходження   343 200,00 343 200,00 0,00 0,00
21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції  150 000,00 150 000,00 0,00 0,00
21081500 Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів  150 000,00 150 000,00 0,00 0,00
21081700 Плата за встановлення земельного сервітуту 43 200,00 43 200,00 0,00 0,00
22000000 Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності  1 906 000,00 1 906 000,00 0,00 0,00
22010000 Плата за надання адміністративних послуг 1 400 000,00 1 400 000,00 0,00 0,00
22010300 Адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 150 000,00 150 000,00 0,00 0,00
22012500 Плата за надання інших адміністративних послуг 900 000,00 900 000,00 0,00 0,00
22012600 Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень  350 000,00 350 000,00 0,00 0,00
22080000 Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном   500 000,00 500 000,00 0,00 0,00
22080400 Надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності 500 000,00 500 000,00 0,00 0,00
22090000 Державне мито   5 000,00 5 000,00 0,00 0,00
22090100 Державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування   2 000,00 2 000,00 0,00 0,00
22090400 Державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України   3 000,00 3 000,00 0,00 0,00
22130000 Орендна плата за водні об`єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами  1 000,00 1 000,00 0,00 0,00
24000000 Інші неподаткові надходження   136 000,00 120 000,00 16 000,00 0,00
24060000 Інші надходження   136 000,00 120 000,00 16 000,00 0,00
24060300 Інші надходження   120 000,00 120 000,00 0,00 0,00
24062100 Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності  16 000,00 0,00 16 000,00 0,00
25000000 Власні надходження бюджетних установ   7 231 970,00 0,00 7 231 970,00 0,00
25010000 Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством  7 231 970,00 0,00 7 231 970,00 0,00
25010100 Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю  6 910 610,00 0,00 6 910 610,00 0,00
25010200 Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності  12 000,00 0,00 12 000,00 0,00
25010300 Плата за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України `Про оренду державного та комунального майна` 309 360,00 0,00 309 360,00 0,00
30000000 Доходи від операцій з капіталом   363 600,00 0,00 363 600,00 363 600,00
33000000 Кошти від продажу землі і нематеріальних активів  363 600,00 0,00 363 600,00 363 600,00
33010000 Кошти від продажу землі   363 600,00 0,00 363 600,00 363 600,00
33010100 Кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим 363 600,00 0,00 363 600,00 363 600,00
50000000 Цільові фонди   3 000,00 0,00 3 000,00 0,00
50110000 Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади   3 000,00 0,00 3 000,00 0,00
Усього доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів) 80 463 270,00 72 828 500,00 7 634 770,00 363 600,00
40000000 Офіційні трансферти   124 337 337,00 124 337 337,00 0,00 0,00
41000000 Від органів державного управління   124 337 337,00 124 337 337,00 0,00 0,00
41020000 Дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 26 171 500,00 26 171 500,00 0,00 0,00
41020100 Базова дотація  26 171 500,00 26 171 500,00 0,00 0,00
41030000 Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 96 756 000,00 96 756 000,00 0,00 0,00
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  96 756 000,00 96 756 000,00 0,00 0,00
41050000 Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 1 409 837,00 1 409 837,00 0,00 0,00
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 032 900,00 1 032 900,00 0,00 0,00
41051200 Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 376 937,00 376 937,00 0,00 0,00
X Разом доходів 204 800 607,00 197 165 837,00 7 634 770,00 363 600,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ
 
Додаток 2
до рішення Ратнівської селищної ради від   .12.2021 №
"Про бюджет Ратнівської селищної територіальної громади на 2022 рік"
ФІНАНСУВАННЯ

місцевого бюджету на 2022 рік
03564000000
(код бюджету) (грн)
Код Найменування згідно з Класифікацією фінансування бюджету Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6
Фінансування за типом кредитора
200000 Внутрішнє фінансування 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
208000 Фінансування за рахунок зміни залишків коштів бюджетів 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
208400 Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
X Загальне фінансування 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
Фінансування за типом боргового зобов’язання
600000 Фінансування за активними операціями 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
602000 Зміни обсягів бюджетних коштів 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
602400 Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
X Загальне фінансування 0,00 -543 473,00 543 473,00 543 473,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ

Додаток 3
до рішення Ратнівської селищної ради від    .12.2021 №
"Про бюджет Ратнівської селищної територіальної громади на 2022 рік"
РОЗПОДІЛ
видатків місцевого бюджету на 2022 рік
(код бюджету) (грн.)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету Загальний фонд Спеціальний фонд Разом
усього видатки споживання з них видатки розвитку усього у тому числі бюджет розвитку з ни х видатки споживання з них видатки розвитку
оплата праці комунальні послуги та енергоносії капітальні видатки за рахунок коштів, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) оплата праці комунальні послуги та енергоносії
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
0200000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 25 491 217,00 25 076 217,00 11 662 900,00 1 378 600,00 415 000,00 859 800,00 813 600,00 450 000,00 46 200,00 0,00 0,00 813 600,00 26 351 017,00
0210000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 25 491 217,00 25 076 217,00 11 662 900,00 1 378 600,00 415 000,00 859 800,00 813 600,00 450 000,00 46 200,00 0,00 0,00 813 600,00 26 351 017,00
0210150 0150 0111 Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад 13 454 400,00 13 454 400,00 9 904 400,00 571 100,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 13 454 400,00
0210180 0180 0133 Інша діяльність у сфері державного управління 150 000,00 150 000,00 0,00 0,00 0,00 7 000,00 0,00 0,00 7 000,00 0,00 0,00 0,00 157 000,00
0212010 2010 0731 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню 3 000 000,00 3 000 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 3 000 000,00
0212111 2111 0726 Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги 1 200 000,00 1 200 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 200 000,00
0213032 3032 1070 Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку 10 000,00 10 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 10 000,00
0213160 3160 1010 Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги 300 000,00 300 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 300 000,00
0213192 3192 1030 Надання фінансової підтримки громадським об`єднанням ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість 60 000,00 60 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 60 000,00
0213210 3210 1050 Організація та проведення громадських робіт 50 000,00 50 000,00 41 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 50 000,00
0213242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 500 000,00 500 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 500 000,00
0214082 4082 0829 Інші заходи в галузі культури і мистецтва 300 000,00 300 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 300 000,00
0216030 6030 0620 Організація благоустрою населених пунктів 2 765 000,00 2 370 000,00 1 047 500,00 792 000,00 395 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2 765 000,00
0216084 6084 0610 Витрати, пов`язані з наданням та обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів, наданих громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла 20 000,00 0,00 0,00 0,00 20 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 20 000,00
0217370 7370 0490 Реалізація інших заходів щодо соціально-економічного розвитку територій 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 363 600,00 363 600,00 0,00 0,00 0,00 0,00 363 600,00 363 600,00
0217461 7461 0456 Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету 2 620 000,00 2 620 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2 620 000,00
0217670 7670 0490 Внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 450 000,00 450 000,00 450 000,00 0,00 0,00 0,00 450 000,00 450 000,00
0217680 7680 0490 Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування 22 317,00 22 317,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 22 317,00
0217691 7691 0490 Виконання заходів за рахунок цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади і фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місце 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 3 000,00 0,00 0,00 3 000,00 0,00 0,00 0,00 3 000,00
0218110 8110 0320 Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха 30 000,00 30 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 30 000,00
0218130 8130 0320 Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони 884 500,00 884 500,00 670 000,00 15 500,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 884 500,00
0218220 8220 0380 Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення 25 000,00 25 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 25 000,00
0218340 8340 0540 Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 36 200,00 0,00 0,00 36 200,00 0,00 0,00 0,00 36 200,00
0218420 8420 0830 Інші заходи у сфері засобів масової інформації 100 000,00 100 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 100 000,00
0600000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 167 020 797,00 167 020 797,00 123 195 568,00 7 406 800,00 0,00 7 318 443,00 93 473,00 93 473,00 7 224 970,00 806 970,00 457 360,00 93 473,00 174 339 240,00
0610000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 167 020 797,00 167 020 797,00 123 195 568,00 7 406 800,00 0,00 7 318 443,00 93 473,00 93 473,00 7 224 970,00 806 970,00 457 360,00 93 473,00 174 339 240,00
0610160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах 2 259 300,00 2 259 300,00 1 725 200,00 34 600,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2 259 300,00
0611010 1010 0910 Надання дошкільної освіти 11 147 683,00 11 147 683,00 7 629 000,00 700 000,00 0,00 550 000,00 0,00 0,00 550 000,00 0,00 0,00 0,00 11 697 683,00
0611021 1021 0921 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 36 385 900,00 36 385 900,00 19 329 300,00 5 425 000,00 0,00 6 126 610,00 0,00 0,00 6 126 610,00 639 470,00 182 600,00 0,00 42 512 510,00
0611031 1031 0921 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 96 756 000,00 96 756 000,00 79 308 200,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 96 756 000,00
в тому числі за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 96 756 000,00 96 756 000,00 79 308 200,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 96 756 000,00
0611070 1070 0960 Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми 1 871 200,00 1 871 200,00 1 362 500,00 136 200,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 871 200,00
0611080 1080 0960 Надання спеціальної освіти мистецькими школами 3 009 500,00 3 009 500,00 2 348 800,00 149 500,00 0,00 192 500,00 0,00 0,00 192 500,00 159 500,00 0,00 0,00 3 202 000,00
0611141 1141 0990 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти 4 454 000,00 4 454 000,00 3 313 100,00 234 700,00 0,00 24 000,00 0,00 0,00 24 000,00 0,00 0,00 0,00 4 478 000,00
0611142 1142 0990 Інші програми та заходи у сфері освіти 9 050,00 9 050,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 9 050,00
0611151 1151 0990 Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок коштів місцевого бюджету 122 000,00 122 000,00 24 780,00 60 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 122 000,00
0611152 1152 0990 Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок освітньої субвенції 1 032 900,00 1 032 900,00 846 640,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 032 900,00
в тому числі за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 032 900,00 1 032 900,00 846 640,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 032 900,00
0611200 1200 0990 Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами 283 464,00 283 464,00 232 348,00 0,00 0,00 93 473,00 93 473,00 93 473,00 0,00 0,00 0,00 93 473,00 376 937,00
в тому числі за рахунок субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 283 464,00 283 464,00 232 348,00 0,00 0,00 93 473,00 93 473,00 93 473,00 0,00 0,00 0,00 93 473,00 376 937,00
0613122 3122 1040 Заходи державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків 5 000,00 5 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 5 000,00
0613241 3241 1090 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 2 467 900,00 2 467 900,00 1 983 600,00 22 900,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2 467 900,00
0614030 4030 0824 Забезпечення діяльності бібліотек 1 775 000,00 1 775 000,00 1 234 800,00 200 000,00 0,00 35 360,00 0,00 0,00 35 360,00 0,00 25 760,00 0,00 1 810 360,00
0614040 4040 0824 Забезпечення діяльності музеїв i виставок 390 000,00 390 000,00 259 200,00 40 000,00 0,00 2 000,00 0,00 0,00 2 000,00 0,00 0,00 0,00 392 000,00
0614060 4060 0828 Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів 3 155 000,00 3 155 000,00 2 299 300,00 200 000,00 0,00 280 000,00 0,00 0,00 280 000,00 8 000,00 249 000,00 0,00 3 435 000,00
0615031 5031 0810 Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл 1 826 900,00 1 826 900,00 1 298 800,00 203 900,00 0,00 14 500,00 0,00 0,00 14 500,00 0,00 0,00 0,00 1 841 400,00
0615061 5061 0810 Забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров`я населення `Спорт для всіх` та проведення фізкультурно-масових заходів серед населення регіону 70 000,00 70 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 70 000,00
3700000 Фінансовий відділ Ратнівської селищної ради 4 060 350,00 2 160 350,00 1 134 200,00 33 850,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4 060 350,00
3710000 Фінансовий відділ Ратнівської селищної ради 4 060 350,00 2 160 350,00 1 134 200,00 33 850,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4 060 350,00
3710160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах 1 420 350,00 1 420 350,00 1 134 200,00 33 850,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 420 350,00
3718710 8710 0133 Резервний фонд місцевого бюджету 1 900 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 1 900 000,00
3719730 9730 0180 Субвенція з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах 100 000,00 100 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 100 000,00
3719770 9770 0180 Інші субвенції з місцевого бюджету 640 000,00 640 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 640 000,00
X X X УСЬОГО 196 572 364,00 194 257 364,00 135 992 668,00 8 819 250,00 415 000,00 8 178 243,00 907 073,00 543 473,00 7 271 170,00 806 970,00 457 360,00 907 073,00 204 750 607,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ
 
Додаток 4
до рішення Ратнівської селищної ради
"Про бюджет Ратнівської селищної територіальної громади на 2022 рік"
КРЕДИТУВАННЯ
місцевого бюджету у 2022 році
03564000000
(код бюджету) (грн.)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету Надання кредитів Повернення кредитів Кредитування, усього
загальний фонд спеціальний фонд разом загальний фонд спеціальний фонд разом загальний фонд спеціальний фонд разом
усього у тому числі бюджет розвитку усього у тому числі бюджет розвитку усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
0200000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 50 000,00 130 000,00 0,00 180 000,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00 50 000,00 0,00 0,00 50 000,00
0210000 Виконавчий комітет 50 000,00 130 000,00 0,00 180 000,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00 50 000,00 0,00 0,00 50 000,00
0218831 8831 1060 Надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі 50 000,00 130 000,00 0,00 180 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 50 000,00 130 000,00 0,00 180 000,00
4113 Надання інших внутрішніх кредитів 50 000,00 130 000,00 0,00 180 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 50 000,00 130 000,00 0,00 180 000,00
0218832 8832 1060 Повернення довгострокових кредитів, наданих індивідуальним забудовникам житла на селі 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00
4123 Повернення інших внутрішніх кредитів 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00
Х Х Х УСЬОГО 50 000,00 130 000,00 0,00 180 000,00 0,00 -130 000,00 0,00 -130 000,00 50 000,00 0,00 0,00 50 000,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ
 
                                                                       Додаток №5
                                                                   до рішення Ратнівської селищної ради
                                                                   від    .12.2021 №
                                                                 "Про бюджет Ратнівської селищної 
                                                                   територіальної громади на 2022 рік"
Міжбюджетні трансферти на 2022 рік
03564000000
(код бюджету)
1. Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів
(грн)
Код Класифікації
доходу бюджету /
Код бюджету
Найменування трансферту /
Найменування бюджету – надавача міжбюджетного
трансферту
Усього
1 2 3
І. Трансферти до загального фонду бюджету
41020100 Базова дотація  26 171 500,00
99000000000 Державний бюджет 26 171 500,00
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  96 756 000,00
99000000000 Державний бюджет 96 756 000,00
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 032 900,00
03100000000 Обласний бюджет Волинської області 1 032 900,00
41051200 Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 376 937,00
03100000000 Обласний бюджет Волинської області 376 937,00
ІІ. Трансферти до спеціального фонду бюджету
Х УСЬОГО за розділами І, ІІ, у тому числі: 124 337 337,00
Х загальний фонд 124 337 337,00
Х спеціальний фонд 0,00
2. Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам
Код Програмної
класифікації
видатків та
кредитування
місцевого
бюджету /
Код бюджету
Код Типової
програмної
класифікації
видатків та
кредитування
місцевого
бюджету
Найменування трансферту /
Найменування бюджету – отримувача міжбюджетного
трансферту
Усього
1 2 3 4
І. Трансферти із загального фонду бюджету
3719730 9730 Субвенція з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах 100 000,00
03100000000 9730 Обласний бюджет Волинської області 100 000,00
03100000000 9730 на співфінансування по об’єкту поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення СО31243/М-19/- Старостине - Прохід на ділянці км 1+020-1+500 Волинської області  100 000,00
3719770 9770 Інші субвенції з місцевого бюджету 640 000,00
03508000000 9770 Бюджет Заболоттівської селищної територіальної громади  640 000,00
03508000000 9770  на утримання стаціонарного відділення територіального  центру 640 000,00
ІІ. Трансферти із спеціального фонду бюджету
Х Х УСЬОГО за розділами І, ІІ, у тому числі: 740 000,00
Х Х загальний фонд 740 000,00
Х Х спеціальний фонд 0,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ

Додаток № 6
до рішення Ратнівської селищної ради від    .12.2021 №
"Про бюджет Ратнівської селищної територіальної громади на 2022 рік"
Обсяги капітальних вкладень бюджету у розрізі інвестиційних проектів у 2022 році
03564000000
(код бюджету)
(грн)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету / відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету Найменування інвестиційного проекту Загальний період реалізації проекту, (рік початку і завершення) Загальна вартість проекту, гривень Обсяг капітальних вкладень місцевого бюджету всього, гривень Обсяг капітальних вкладень місцевого бюджету у 2022 році, гривень Очікуваний рівень готовності проекту на кінець 2022 року, %
0200000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради х 813 600,00 813 600,00 813 600,00 х
0210000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради х 813 600,00 813 600,00 813 600,00 х
0217370 7370 0490 Реалізація інших заходів щодо соціально-економічного розвитку територій х 363600,00 363600,00 363600,00 х
Капітальний ремонт даху нежитлового приміщення на вулиці Серпневій, 5 в смт. Ратне, Волинської області 2022 363600,00 363600,00 363600,00 100
0217670 7670 0490 Внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання х 450 000,00 450 000,00 450 000,00 х
Капітальні видатки 2022 450 000,00 450 000,00 450 000,00 100
600000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради х 93 473,00 93 473,00 93 473,00 х
610000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради х 93 473,00 93 473,00 93 473,00 х
0611200 1200 0990 Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами х 93 473,00 93 473,00 93 473,00 х
Капітальні видатки 2022 93 473,00 93 473,00 93 473,00 100
в тому числі за рахунок субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 2022 93 473,00 93 473,00 93 473,00 100
УСЬОГО х 907 073,00 907 073,00 907 073,00 х
Начальиик  фінансового відділу                                                                                                                                   Людмила КОВЧ

03564000000 Додаток № 7
(код бюджету) до рішення Ратнівської селищної ради 
від  .12.2021 №  /
 "Про бюджет Ратнівської селищної                                  територіальної громади  на 2022 рік"
Розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих програм у 2022 році
(грн.)
Код програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів
ТКВКБМС
Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів Найменування  місцевої/регіональної програми Дата та номер документа, яким затверджено місцеву регіональну програму Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
0200000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 9 693 817,00 9 556 817,00 137 000,00
0210000 Виконавчий комітет Ратнівської селищної ради 9 693 817,00 9 556 817,00 137 000,00
0210150 0150 0111 Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад Програма забезпечення заходів, пов'язаних із діяльністю депутатів та розвитком місцевого самоврядування Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/9 150 000,00 150 000,00
0217680 7680 0490 Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування  22 317,00 22 317,00
0210180 0180 0133 Інша діяльність у сфері державного управління Програма розвитку архівної справи Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 22.01.2021 №4/2 157 000,00 150 000,00 7 000,00
0212010 2010 0731 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню Програма підтримки та розвитку вторинної медичної допомоги "Здоров’я Ратнівщини" на 2021-2023 роки рішення селищної ради від 22.01.2021 №4/7 3 000 000,00 3 000 000,00
0212111 2111 0726 Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико- санітарної) допомоги Програма розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/5 1 200 000,00 1 200 000,00
0213032 3032 1070 Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 10 000,00 10 000,00
0213160 3160 1010 Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 300 000,00 300 000,00
0213210 3210 1050 Організація та проведення громадських робіт Програма організації громадських робіт тимчасового характеру на 2022 рік рішення селищної ради від   .12.2021 № / 50 000,00 50 000,00
0213242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 500 000,00 500 000,00
0214082 4082 0829 Інші заходи в галузі культури і мистецтва Програма відзначення державних свят, пам"ятних дат, історичних подій, ювілеїв Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/7 300 000,00 300 000,00
0216030 6030 0620 Організація благоустрою населених пунктів Програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Ратнівської селищної ради на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/6 2 765 000,00 2 765 000,00
0218831 8831 1060 Надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі Комплексна програма підтримки індивідуального житлового будівнтцтва на селі "Власний дім" Ратнівської селищнної ради на 2021--2025 роки рішення селищної ради від 22.01.2021 №4/5 180 000,00 50 000,00 130 000,00
0216084 6084 0610 Витрати, пов`язані з наданням та обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів, наданих громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла 20 000,00 20 000,00
0218110 8110 0320 Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха Комплексна програма захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру у Ратнівській селищній раді на 2021--2025 роки рішення селищної ради від 15.12.2020 №2/37 30 000,00 30 000,00
0218130 8130 0320 Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони 884 500,00 884 500,00
0218220 8220 0380 Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення Цільова програма мобілізаційної підготовки, матеріально- технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021--2025 роки  рішення селищної ради від 22.01.2021 №4/3 25 000,00 25 000,00
0218420 8420 0830 Інші заходи у сфері засобів масової інформації Програма висвітлення діяльності Ратнівської селищної ради у засобах масової інформації на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/11 100 000,00 100 000,00
0600000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 324 050,00 324 050,00
0610000 Управління гуманітарної політики Ратнівської селищної ради 324 050,00 324 050,00
0611021 1021 0921 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти Програма "Шкільний автобус" на території  Ратнівської селищної ради на 2021-2026 роки рішення селищної ради від   12.07.2021 №9/3 200 000,00 200 000,00
0611070 1070 0960 Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми Цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді Ратнівської територіальної громади на 2021-2025 роки рішення селищної ради від   02.03.2021 №5/56 40 000,00 40 000,00
0611142 1142 0990 Інші програми та заходи у сфері освіти Цільова програма соціального захисту населення на 2021-2025 роки рішення селищної ради від 29.12.2020 №3/10 9 050,00 9 050,00
0615061 5061 0810 Забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров`я населення `Спорт для всіх` та проведення фізкультурно-масових заходів серед населення регіону Програма розвитку  "Фізичної культури і спорту" Ратнівської селищної ради на 2022 рік рішення селищної ради від   .12.2021 № /  70 000,00 70 000,00
0613122 3122 1040 Заходи державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків Комплексна програма з питань підтримки сім'ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на 2021-2025 роки рішення селищної ради від  22.01.2021 №4/4 5 000,00 5 000,00
Всього 10 017 867,00 9 880 867,00 137 000,00
Начальник фінансового відділу Людмила КОВЧ



 

РАТНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ
 
вул. Центральна, 19, смт Ратне, 44101, тел./факс  ( 03366 ) 21569,  е-mail: ufratno@ukr.net
код ЄДРПОУ 44131066
 
 
  .12.20210    /01-12/2-21                            на _________ від ________
 
  Ратнівській селищній раді
 
 
 
Пояснювальна записка
до проєкту рішення Ратнівської селищної ради
„Про   бюджет  Ратнівської селищної територіальної громади
на 2022 рік”
 
Рішення селищної територіальної громади „Про бюджет Ратнівської  селищної територіальної громади на 2022 рік” підготовлено відповідно до  положень Бюджетного кодексу України з урахуванням змін, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України з урахуванням змін, Закону України «Про Державний бюджет України на     2022 рік», Прогнозу економічного і соціального розвитку України на         2022 – 2024 роки, схваленого постановою Кабінету Міністрів України від    21 травня 2021 року № 568 та особливостей складання розрахунків до проєктів бюджетів на 2022 рік, повідомлених листом Міністерства фінансів України від 12 серпня 2021 року № 05110-14-6/25338.
При складанні проєкту бюджету селищної територіальної громади враховано окремі показники та завдання бюджетної політики на середньостроковий період, визначені Прогнозом бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки.
У Прогнозі селищної територіальної громади на 2022-2024 роки наведено зовнішні та внутрішні ризики невиконання прогнозних показників, із врахуванням того, що середньострокове бюджетне планування в Україні вперше реалізується на місцевому рівні і не пройшло належного опробування на державному рівні.
Підготовка проєкту бюджету селищної територіальної громади на    2022 рік здійснювалася з урахуванням обмежених фінансових ресурсів у зв’язку із недостатнім рівнем фінансової підтримки делегованих державою повноважень через систему міжбюджетного регулювання.
 
 
 
Міжбюджетні відносини на 2022 рік
 
Загальний обсяг фінансового ресурсу, що передається селищному бюджету у вигляді міжбюджетних трансфертів з державного та обласного бюджетів у 2022 році складе 124 337,3 тис. грн.
У порівнянні з бюджетом поточного року у 2022 році обсяг міжбюджетних трансфертів у цілому збільшився на 9 045,9 тис. грн., або на 7,8 відсотка.
Разом з тим, з урахуванням нерозподіленої при затвердженні державного бюджету значної частини трансфертів, очікується, що фінансові ресурси, які передаються місцевим бюджетам, у ході виконання державного бюджету на 2022 рік будуть збільшуватися.
На державному рівні залишено нерозподіленими між бюджетами територій цільові трансферти, які можуть бути спрямовані також і місцевим бюджетам.
При цьому, значна частина таких міжбюджетних трансфертів планується місцевим бюджетам вперше. Зокрема це:
- субвенція на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої;
- субвенція на забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти.
У 2022 році продовжується реалізація проєктів «Нова українська школа» та «Спроможна школа для кращих результатів».
У 2022 році залишається діюча у попередніх роках система горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів через надання базової дотації місцевим бюджетам та вилучення реверсної дотації до державного бюджету. При цьому, зберігається алгоритм горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів.
Для обрахунку обсягів базової дотації на 2022 рік Міністерством фінансів України використовувались офіційні дані звітності Державної служби статистики України щодо наявного населення станом на                  01.01.2021 року та Державної казначейської служби України – про фактичні надходження податку на доходи фізичних осіб за 2020 рік.
Для визначення обсягу дотації обраховується співвідношення надходжень на одного жителя з відповідним показником в середньому по Україні. При цьому, механізм вирівнювання передбачає, що місцеві бюджети з рівнем надходжень нижче 0,9 середнього показника по Україні отримають базову дотацію ( але лише 80 відсотків суми, необхідної для досягнення показника 0,9) для підвищення рівня їх забезпеченості.
Основні умови використання у місцевих бюджетах коштів цільових субвенцій з державного бюджету у 2022 році залишаються у більшості незмінними.
Обсяг освітньої субвенції для бюджетів територіальних громад   визначено на основі формули, виходячи з розрахункової кількості ставок педагогічних працівників, визначеної на підставі навчального навантаження та нормативної наповнюваності класів, а також середньої заробітної плати вчителя. Кошти освітньої субвенції будуть спрямовуватися виключно на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.
У доходах бюджету селищної територіальної громади враховані наступні види міжбюджетних трансфертів, а саме:
           - базова дотація – 26 171,5 тис. грн (ріст до врахованої на 2021 рік – 1 126,9 тис. грн, або 4,5 відсотка);
           - освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 96 756,0 тис. грн (збільшення проти показника 2021 року на 7 990,0 тис. грн, або  9,0 відсотків);
- субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 032,9 тис. грн (зменшення до показника 2021 року на 149,9 тис. грн, або 12,7 відсотка);
- субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 376,9 тис. грн.  (збільшення проти показника                    2021 року на   79,0 тис. грн, або 26,5 відсотка).
 
Основні ресурси надходжень загального фонду бюджету селищної територіальної громади у 2022 році, тис. грн, %

За рахунок міжбюджетних трансфертів у 2022 році з загального фонду  бюджету селищної територіальної громади буде здійснено близько                          63,1 відсотка усіх витрат.
 
Доходи бюджету селищної територіальної громади
 
В структуру бюджету селищної територіальної громади входять доходи загального фонду та спеціального фонду, міжбюджетні трансферти із загального фонду державного та місцевих бюджетів.
Прогнозні обсяги доходів бюджету селищної територіальної громади  на 2022 рік розроблено на базі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку, що затверджені у Бюджетній декларації на 2022-2024 роки, діючих положень Бюджетного та Податкового кодексів України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»,  прогнозу бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки, оцінки очікуваного виконання бюджету у 2021 році, застосування нових ставок оподаткування, розрахунків, наданих іншими організаціями та структурними підрозділами, на які покладено контроль за справлянням відповідних платежів до бюджету.
Дохідна частина бюджету селищної територіальної громади на                  2022 рік сформована в сумі 204 800,6 тис. грн, у тому числі 197 165,8 тис. грн складають доходи загального фонду та 7 634,8 тис. грн спеціального фонду. Надходження  власних доходів на 2022 рік прогнозуються у сумі          80 463,3 тис. грн, у тому числі 72 828,5 тис. грн складають доходи загального фонду та  7 634,8 тис. грн доходи спеціального фонду.
Джерелами формування загального фонду бюджету Ратнівської селищної територіальної громади на 2022 рік у частині доходів є надходження, визначені статтею  64 Бюджетного кодексу України.
Доходи загального фонду бюджету (без врахування трансфертів) збільшуються порівняно з очікуваним виконанням бюджету територіальної громади в поточному році на 8,9 відсотка (5 928,5 тис. грн).
Основним джерелом доходів загального фонду бюджету громади є податок та збір на доходи фізичних осіб, що складає 64,9 відсотка від прогнозного показника власних доходів загального фонду. Обсяг надходжень по даному податку на 2022 рік, розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, збереження основної ставки оподаткування доходів фізичних осіб в розмірі 18 відсотків. Податок на доходи фізичних осіб, який зараховується до бюджету громади в розмірі 64 відсотків розрахунково становить 47 240,7 тис. грн. Ріст податку на доходи фізичних осіб заплановано на 4 760,5 тис. грн, або на 11,2 відсотка до очікуваних надходжень за 2021 рік.
При розрахунку надходжень цього податку враховано:
–  підвищення з 1 січня 2022 року соціальних стандартів, зокрема: мінімальної заробітної плати (з 1 січня – 6500 грн, з 1 жовтня – 6700 грн);
–   очікувані надходження за 2021 рік;
– проведення роботи щодо легалізації виплати заробітної плати, шляхом здійснення контролю за діяльністю суб’єктів господарської діяльності, які приховують отримані доходи та виплачують заробітну плату з порушенням вимог податкового законодавства;
–   збільшення на 2022 рік на 4 % розміру відрахувань податку на доходи фізичних осіб місцевим бюджетам, він складе 64% проти 60% у     2021 році.
  Обсяг надходжень до бюджету територіальної громади від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів  на 2022 рік заплановано у загальній сумі 865,0 тис. грн, згідно даних лісогосподарського підприємства.  Згідно з пунктом 16, 161, 162  статті 64 Бюджетного кодексу до складу доходів загального фонду бюджету територіальної громади входить  акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів), акцизний податок з виробленого в Україні пального та  акцизний податок з ввезеного на митну територію України пального. Прогнозний показник цих надходжень визначено в сумі 5 168,8 тис. грн, в тому числі:
- акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1 390,0 тис. грн;
- акцизний податок з виробленого в Україні пального – 865,5тис. грн;
- акцизний податок з ввезеного на митну територію України пального – 2 913,3 тис. грн.
Ріст акцизного заплановано на 356,0 тис. грн, або на 7,4 відсотка до очікуваних надходжень за 2021 рік.
Суттєву частку за обсягом  надходжень до загального фонду бюджету територіальної громади займають місцеві податки, а саме 23,6 відсотка. До місцевих податків належить податок на майно, єдиний податок. Складовими податку на майно є податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плата за землю.
  Прогнозна сума надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними та юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості визначені на основі фактичних надходжень у звітному році, а також з врахуванням встановлених на 2022 рік єдиних на території громади ставок і становить 1 092,0 тис. грн.
         Прогноз надходжень на 2022 рік по платі за землю проведено у розрізі юридичних та фізичних осіб за видами земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також з врахуванням встановлених на 2022 рік єдиних на території громади ставок та з врахуванням індексації землі несільськогосподарського призначення і складає 4 620,7 тис. грн. (6,3 відсотка власних надходжень). Зокрема:
-  земельний податок з юридичних осіб – 1 000,0 тис. грн;
- земельний податок з фізичних осіб – 1 400,0 тис. грн;
- орендна плата з юридичних осіб – 1 810,7 тис. грн;
- орендна плата з фізичних осіб – 410,0 тис. грн.
  Порівняно з очікуваним виконанням за 2021 рік прогнозний показник збільшується на 20,1 відсотка або на 774,8 тис. грн.
  В доходах бюджету територіальної громади прогнозується туристичний збір в сумі 5,5 тис. грн.
Надходження до  бюджету територіальної громади єдиного податку на 2022 рік прогнозується у сумі 11 462,6 тис. грн. (15,7 відсотка власних надходжень) і збільшується порівняно з очікуваним надходженням                    2021 року на 444,9 тис. грн, або 4,0 відсотка. Прогнозний показник надходжень по даному податку визначений з врахуванням наданих Головним управлінням ДПС у Волинській області кількості зареєстрованих на території громади платників податку,  встановлених на 2022 рік єдиних на території громади ставок, збільшення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 481 грн. (для платників І групи) та мінімальної заробітної плати до 6 500 грн (для платників ІІ групи), очікуваних надходжень за 2021 рік.
Відповідно до  укладених з орендарями договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району надходження плати за оренду такого майна очікуються в сумі  500,0  тис. грн.
  Прогнозні показники на 2022 рік по платежах, які не носять постійного характеру та по яких неможливо передбачити кількість платників і суми, які будуть сплачені (адміністративні послуги, адміністративні штрафи, державне мито та інші надходження) враховано як середньомісячні надходження.
  Надходження до бюджету селищної територіальної громади плати за надання адміністративних послуг прогнозується на 2022 рік у сумі                       1 400,0 тис. грн, або 11,5 відсотка більше очікуваних надходжень 2021 року. Зокрема від:
  • адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань – 150,0 тис. грн;
  • плати за надання інших адміністративних послуг – 900,0 тис. грн;
  • адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 350,0 тис. грн.
         Прогнозні надходження на 2021 рік від адміністративних штрафів заплановано у сумі – 300,0 тис. грн, державного мита – 5,0 тис. грн та інших надходжень – 120,0 тис. грн.
         Джерелами формування спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 та 71 Бюджетного кодексу України.
Доходи спеціального фонду місцевих бюджетів району затверджено в сумі 7 634,8 тис. грн.
Основним джерелом формування спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, обсяг яких визначено в сумі                          7 232,0 тис. грн., на основі бюджетних запитів головних розпорядників коштів  бюджету селищної територіальної громади. Із запланованої суми власних надходжень 6 913,6 тис. грн – плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю,  9,0 тис. грн – надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, 309,4 тис. грн. – плата за оренду майна бюджетних установ.
Надходження екологічного податку і грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, які формують доходи фонду охорони навколишнього середовища на 2022 рік, прогнозуються відповідно в обсягах 20,2 тис. грн та 16,0 тис. грн, з урахуванням динаміки надходжень за попередній рік.
Надходження по цільових фондах заплановано в сумі 3,0 тис. грн.
В бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік заплановано по бюджету розвитку надходження від продажу земельних ділянок  несільськогосподарського призначення в сумі 363,6 тис. грн
 
Видатки бюджету територіальної громади
 
Бюджет селищної територіальної громади  на 2022 рік складено з урахуванням вимог програмно-цільового бюджетування на підставі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів.
Усього витрати бюджету територіальної громади у 2022 році  складуть   204 750,6 тис. грн, в тому числі  із загального фонду  бюджету громади –196 572,4 тис. грн, спеціального – 8 178,2тис. грн.
Фонд оплати праці працівників установ і закладів бюджетних галузей за загальним фондом враховує виплати за посадовими окладами, доплати і надбавки обов’язкового характеру, матеріальну допомогу на оздоровлення окремим категоріям працюючих у бюджетній сфері, інші виплати, передбачені чинним законодавством.
На заробітну плату з нарахуваннями в бюджеті територіальної громади  на 2022 рік передбачені кошти в сумі 167 895,0 тис.грн. При здійсненні розрахунків витрат на заробітну плату працівників установ, що утримуються за рахунок коштів бюджету територіальної громади, враховано розмір мінімальної заробітної плати, який Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачений з 1 січня 2022 року у сумі                         6 500 гривень на  місяць, з 1 жовтня 2022 року – 6 700 гривень на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з            1 січня 2022 року – 2 893 грн, з 1 жовтня 2022 року – 2 982 гривні. Ріст середньозваженої мінімальної заробітної плати у 2022  році складе                          8,4 відсотки.
При формуванні бюджету територіальної громади видатки на оплату енергоносіїв і комунальних послуг розраховані з урахуванням фактичного споживання за 2021 рік, діючих цін і тарифів, особливостей кожного закладу у частині проведених заходів з енергозбереження. В сумі  вони становлять     12 676,7 тис. грн, з них загальний фонд – 12 219,3 тис. грн та спеціальний –               457,4 тис. грн.
         Витрати на поточне утримання установ передбачені виходячи з обмежених фінансових ресурсів бюджету та з врахуванням потреби забезпечення належного рівня роботи бюджетних закладів та здійснення ними відповідних суспільних функцій на мінімально необхідному рівні.
          У межах наявного ресурсу у бюджеті територіальної громади на                   2022 рік враховано  10 017,9 тис. грн. на реалізацію місцевих програм, у тому числі за рахунок загального фонду –9 880,9 тис. грн, спеціального –                     137,0 тис. гривень.
З метою зменшення тимчасових касових розривів, що виникатимуть в процесі виконання бюджету, пропонується затвердити оборотний залишок бюджетних коштів бюджету територіальної громади у сумі 200,0 тис. грн.  Обсяг  оборотного залишку коштів не перевищує граничного розміру у                     2 відсотки планових видатків загального фонду, визначеного статтею                     14 Бюджетного кодексу України.
Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надається право виконавчому комітету Ратнівської селищної ради вносити зміни в рішення за рахунок цільових субвенцій направлених з інших бюджетів.
Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надається право виконавчому комітету Ратнівської селищної ради (юридичній особі публічного права) за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку громади, промисловості, підприємства та сфери послуг  проводити за обґрунтованим зверненням головних розпорядників коштів бюджету територіальної громади перерозподіл видатків за бюджетними призначеннями у розрізі функціональної і економічної класифікації видатків загального та спеціального фонду, програм, що фінансуються з бюджету селищної територіальної громади, і об’єктів, будівництво яких проводиться за рахунок бюджету розвитку, без зміни загального обсягу   бюджетних призначень головного розпорядника коштів.     
Відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України надається право фінансовому відділу селищної ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснювати в межах поточного бюджетного періоду на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету селищної територіальної громади на депозитах в установах банків, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду та зарахуванням відсотків за їх користування до загального фонду бюджету селищної територіальної громади.
Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надається право голові селищної ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
Надається право фінансовому відділу у разі внесення змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік та врахувати зміни у класифікації доходів, видатків і кредитування місцевих бюджетів при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.
 
Виконавчий комітет селищної ради
 
У  бюджеті територіальної громади на 2022 рік видатки по головному розпоряднику коштів – виконавчому комітету селищної ради  передбачені у сумі 26 361,0 тис. гривень, в тому числі по загальному фонду –                         25 501,2 тис. грн, по спеціальному – 859,8 тис. грн.
На виконання бюджетної програми «Організаційне, інформаційно- аналітичне та матеріально- технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради ( у разі її створення), міської , селищної, сільської рад» передбачені асигнування у сумі  13 454,4 тис. грн по загальному фонду, з них: на виплату заробітної плати з нарахуваннями –      12 083,3 тис. грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 571,1 тис. грн, на  програму забезпечення заходів, пов’язаних із діяльністю депутатів селищної  ради направлено 150,0 тис. грн.
На виконання бюджетної програми «Інша діяльність у сфері державного управління», а саме  на утримання трудового архіву  передбачено лише частину видатків у сумі 157,0 тис. грн,  з них видатки спеціального фонду  7,0 тис. грн. Очікується співфінасування з інших громад.
На виконання програми підтримки та розвитку вторинної медичної допомоги "Здоров’я Ратнівщини" на оплату комунальних послуг та енергоносіїв  по комунальному некомерційному підприємству «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської селищної ради передбачено                 3 000,0 тис. грн. 
На виконання програми розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини Ратнівської селищної ради  передбачено                       1 200 тис. грн, з них на оплату енергоносіїв - 400,0 тис. грн, на забезпечення лікарськими харчовими засобами та лікарськими сумішами  дітей хворих на рідкісні орфанні захворювання - 300,0 тис. грн, на відшкодування за пільгові рецепти – 500,0 тис. грн, в тому числі 200 тис. грн хворим на муковісцидоз.
На виконання заходів програми соціального захисту населення територіальної громади передбачено 810,0 тис. грн. Зазначені кошти планується спрямувати на надання одноразової допомоги на лікування, одноразової допомоги малозабезпеченим, незахищеним громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах – 500,0 тис. грн, відшкодування вартості послуг зв’язку пільговим категоріям населення громади -                        10,0 тис. грн, видатки на надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги  становлять 300,0  тис. грн.
На фінансову підтримку громадських організацій спрямовується                   60,0 тис. грн,  з яких районній раді ветеранів війни і праці  планується        20,0 тис. грн,  районній організації ветеранів війни в Афганістані –              20,0 тис. грн, районній організації  інвалідів –20,0 тис. грн.
На виконання програми організації громадських та інших робіт тимчасового характеру пропонується 50,0 тис. грн.
На «Програму відзначення державних  свят, пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв» Ратнівської селищної ради пропонується спрямувати -          300,0 тис. грн.
На організацію благоустрою населених пунктів пропонується спрямувати 2 765,0 тис. грн, з них  на виплату заробітної плати               1 570,3 тис. грн, вуличне освітлення – 792,0 тис. грн, інші видатки –            402,7 тис. грн.
На виконання програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» пропонуються кошти спеціального фонду в сумі 130,0 тис. грн, кошти загального фонду 50,0 тис. грн та витрати пов’язані з наданням та обслуговуванням пільгових кредитів  в сумі –         20,0 тис. грн.
На реалізацію інших заходів щодо соціально-економічного розвитку територій спрямовуються надходження бюджету розвитку від продажу землі в сумі  363,6 тис. грн. на «Капітальний ремонт даху нежитлового приміщення на вулиці Серпневій, 5 в смт. Ратне, Волинської області».
Витрати на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету складають                    2 620,0 тис. грн.
Внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання  складають 450,0 тис.грн. на придбання сміттєвоза АТ 2121 в лізінг для Ратнівського виробничого управління житлово- комунального господарства, де перший внесок здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на розвиток комунальної інфраструктури, в тому числі придбання комунальної техніки.
Членські внески до асоціації міст становлять 22,3 тис. грн.
На виконання програми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру передбачено видатки по загальному фонду на суму 30,0 тис. грн.
На утримання трьох місцевих пожежних команд територіальної громади  передбачено 884,5 тис. грн, з яких видатки на заробітну плату з нарахуваннями заплановані в обсязі  815,0 тис. грн, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 15,5 тис. грн, поточні видатки –                       54,0 тис. грн.
          На програму мобілізаційної підготовки, матеріально- технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань передбачено - 25,0 тис. грн.
На виконання програми висвітлення діяльності Ратнівської селищної ради у засобах масової інформації  пропонується спрямувати 100,0 тис. грн.
          
Управління гуманітарної політики
 
У бюджеті територіальної громади на 2022 рік видатки по головному розпоряднику коштів – управлінню гуманітарної політики передбачені у сумі 174 339,2 тис. грн, в тому числі по загальному фонду  - 167 020,8 тис. грн,  спеціальному – 7 318,4 тис. грн.
На виконання бюджетної програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» передбачені видатки по загальному фонду в сумі  2 259,3 тис. грн.
Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам  управління становлять 2 104,7 тис. грн. Видатки на оплату за енергоносії      34,6 тис. грн  та поточні видатки 120,0 тис.грн.
На виконання бюджетної програми «Надання дошкільної освіти» в  бюджеті територіальної громади передбачені видатки у сумі 11 697,7 тис. грн в тому числі по загальному фонду  - 11 147,7 тис. грн,  спеціальному –                  550,0 тис. грн.
Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників в цій галузі  на                  2022 рік обрахований в загальному обсязі 9 393,7 тис. грн. В межах зазначеного ресурсу заплановано посадові оклади з обов’язковими надбавками та доплатами, надбавка за престижність, матеріальна допомога на оздоровлення педагогічних працівників та інше.
Відповідно до статті 5 Закону України від 26.04.2001 року №2402-ІІІ «Про охорону дитинства», «Про дошкільну освіту» та наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року № 667 «Про затвердження порядку встановлення плати за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних закладах», постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» заплановані видатки на харчування. Розрахунок проведено з урахуванням очікуваного контингенту дітей. Обсяг видатків на харчування в  закладах дошкільної освіти  на 2022 рік по загальному фонду - 746,0  тис. грн по спеціальному – 550,0 тис. грн. Розрахунок проведений виходячи з суми харчування на одну дитину в день 50-55 грн відповідно до  вікової категорії.
За рахунок бюджету  територіальної громади будуть харчуватися діти з малозабезпечених сімей, діти з особливими освітніми потребами, які перебувають у інклюзивних групах, діти-інваліди, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», діти учасників бойових дій, визначених п.п. 2, 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», діти у сім’ях в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється Законом «Про державний бюджет України» та  діти з багатодітних сімей.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в загальній сумі 700,0 тис. грн. Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2022 році.
На забезпечення інших поточних незахищених статей витрат враховані видатки на утримання закладів дошкільної освіти в сумі 300,0 тис. грн.
Джерелами формування спеціального фонду закладів дошкільної освіти є власні надходження бюджетних установ, які заплановані в сумі 550,0 тис. грн. та  спрямовуються на придбання продуктів харчування .
На виконання бюджетної програми в галузі надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами в бюджеті територіальної громади передбачені  видатки в загальному обсязі                  139 268,5 тис. грн, в тому числі 133 141,9 тис. грн по загальному фонду та                  6 126,6 тис. грн по спеціальному фонду.
При цьому, в загальному обсязі видатків на 2022 рік по вказаній бюджетній програмі враховано різні джерела фінансування, а саме           96 756,0 тис. грн - освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам,   6 126,6 тис. грн – власні надходження бюджетних установ та  36385,9 тис.грн- доходи громади.
Додаткова потреба видатків по загальноосвітніх закладах громади становить  13 796,8 тис. грн, в тому числі: на оплату праці з нарахуваннями – 9 326,3 тис. грн, придбання продуктів харчування – 520,2 тис. грн, енергоносії – 2 349 тис. грн, інші видатки – 1 601,3 тис. грн.
Фонд оплати праці з нарахуваннями на 2022 рік обрахований в загальному обсязі  120 958,9 тис. грн, в тому числі фонд оплати праці педагогічних працівників за рахунок освітньої субвенції складає                               96 756,0 тис. грн.  В межах зазначеного ресурсу заплановано посадові оклади з обов’язковими надбавками та доплатами, надбавка за престижність, винагорода педагогічним працівникам, матеріальна допомога на оздоровлення педагогічних працівників та інше.
Розрахунок видатків на оплату праці обслуговуючого персоналу проведено із врахуванням розміру мінімальної заробітної плати в розмірі з                1 січня 2022 року – 6 500 грн, з 1 жовтня 2022 року – 6 700 грн.  та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду з 1 січня 2022 року –    2 893 грн, з  1 жовтня 2022 року  - 2 982 грн.
Фонд оплати праці з нарахуваннями обслуговуючого персоналу шкіл становить 24 202,9 тис. грн.
На забезпечення безкоштовним харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів передбачені кошти бюджету в сумі 2 800,0 тис. грн по                   35-50 грн на одного учня в день відповідно до вікової категорії.
За рахунок бюджету  територіальної громади будуть харчуватися учні з малозабезпечених сімей, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах, діти-інваліди, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», діти учасників бойових дій, визначених п.п. 2, 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  
На забезпечення харчуванням дітей у дошкільних групах навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа-дитячий садок» передбачено кошти в сумі 1 426 тис. грн з розрахунку 50-55 гривень на одну дитину в день відповідно до вікової категорії. За рахунок бюджету  територіальної громади будуть харчуватися  пільгові категорії дітей перераховані в програмі «Дошкільна освіта».
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в загальній сумі 5 425,0 тис. грн. Розрахунок  відповідних витрат проведено з урахуванням фактичного споживання у 2021 році в натуральних показниках, діючих цін та тарифів.
На забезпечення інших поточних незахищених статей витрат в показниках бюджету територіальної громади на 2022 рік враховані видатки в сумі 2 500,0 тис. грн.
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ у сумі 6 126,6 тис. грн, з них спрямовуються на харчування учнів у школах –  5 128,4 тис.грн, на заробітну плату з нарахуваннями – 795,6 тис. грн, енергоносії – 182,6 тис. грн, інші видатки –        20,0 тис. грн.
На утримання центру дитячо-юнацької творчості спрямовано кошти в сумі 1 871,2 тис. грн. Фонд оплати праці з нарахуваннями складає               1 665,0 тис. грн. На розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги передбачено 136,2 тис. грн, програму національно- патріотичного виховання дітей- 40,0 тис. грн. та  інші видатки 30,0 тис. грн.
У бюджеті територіальної громади на 2022 рік видатки  на надання спеціальної освіти школами естетичного виховання передбачені у загальному обсязі 3 202,0 тис. грн, з них 3 009,5тис. грн. – загальний фонд та               192,5 тис. грн. – спеціальний фонд.
Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників  на 2022 рік обрахований в загальному обсязі 3 166,6 тис. грн. В межах зазначеного ресурсу заплановано посадові оклади з обов’язковими надбавками та доплатами, надбавка за престижність, матеріальна допомога на оздоровлення педагогічних працівників та інше.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачені в загальній сумі 149,5 тис. грн.
На забезпечення інших поточних незахищених статей витрат в показниках бюджету на 2022 рік враховані видатки в сумі 25,0 тис. грн.
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі 192,5 тис. грн, які спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями .
На забезпечення інших закладів у сфері освіти спрямовано кошти в сумі  4 478,0 тис. грн, з них по загальному фонду – 4 454,0 тис. грн, спеціальному – 24,0 тис. грн.
На утримання централізованої бухгалтерії управління гуманітарної політики в бюджеті територіальної громади на 2022 рік передбачені асигнування в загальному фонді – 2 328,0 тис. грн. Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників бухгалтерії на 2022 рік обрахований в загальному обсязі 2 213,3 тис. грн. Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачені в загальній сумі 34,7 тис. грн. Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2021 році. Інші поточні видатки передбачені в сумі  80,0 тис. грн.
На утримання міжшкільного ресурсного центру спрямовано кошти в сумі 2 150,0 тис. грн, з них по загальному фонду – 2 126,0 тис. грн, та по спеціальному – 24,0 тис. грн. Фонд оплати праці з нарахуваннями передбачений в обсязі 1 805,0 тис. грн. Видатки на розрахунки за енергоносії та комунальні послуги у рішенні плануються в обсязі 200,0 тис. грн. Інші поточні видатки передбачаються в обсязі 120,0 тис. грн.
На виплату одноразової грошової допомоги дітям-сиротам, та дітям позбавлених батьківського піклування, яким виповниться 18 років спрямовується 9,05  тис. грн.
На утримання інклюзивно-ресурсного центру передбачено                       1 154,9 тис. грн,з них 1 032,9 тис. грн субвенція з державного бюджету на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам установи. Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять 1 067,9 тис. грн, енергоносії 60,0 тис. грн та поточні видатки -  27,0 тис. грн. Очікується співфінансування з інших громад. 
           Субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти передбачено на 2022 рік в сумі                376,9 тис. грн, з них  на видатки споживання – 283,5 тис. грн та видатки розвитку – 93,5 тис. грн.
На забезпечення утримання комунального закладу «Центр надання  соціальних послуг» Ратнівської селищної ради спрямовано 2 467,9 тис. грн. Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять                    2 420,0  тис.грн, енергоносії 22,9 тис. грн та поточні видатки - 25,0 тис. грн. 
На виконання програми з питань підтримки сім'ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків  спрямовано 5,0 тис. грн.
На виконання програми «Шкільний автобус» для підвезення учнів до навчальних закладів та додому спрямовується  200,0 тис. грн.
На утримання бюджетних закладів та заходів в галузі культура передбачено фінансовий ресурс по загальному фонду бюджету громади у загальній сумі    5 637,4   тис. грн.
На утримання публічної бібліотеки передбачено 1 810,4 тис. грн, з них по загальному фонду 1 775,0 тис. грн,  спеціальному - 35,4 тис. грн.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями заплановані в обсязі    1 525,0 тис. грн. За рахунок бюджетних асигнувань буде забезпечена виплата заробітної плати відповідно до умов оплати праці, які запроваджуються з              1 січня 2022 року, матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу, надбавок  за стаж.
Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2022 році, в сумі 200,0 тис. грн, поточні видатки – 50,0 тис. грн.
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі 35,4 тис. грн,  з них від платних послуг                         1,0 тис. грн та від оренди майна 34,4 тис. грн,  які спрямовуються на її утримання.
На утримання Кортеліського музею передбачено 392,0 тис. грн, з яких по загальному фонду - 390,0 тис. грн та спеціальному - 2,0 тис. грн. Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять - 325,0 тис. грн, енергоносії - 40,0 тис. грн та поточні видатки – 25,0 тис. грн. 
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі 2,0 тис. грн. від платних послуг, які спрямовуються на її утримання.
На утримання центру культури та дозвілля спрямовано 3 435,0 тис. грн, з них за рахунок загального фонду 3 155,0 тис. грн та спеціального -         280,0 тис. грн.
Видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями становлять          2 865,0 тис. грн, енергоносії  - 200,0 тис. грн та поточні видатки -                           90,0   тис. грн. 
Джерелами формування спеціального фонду є власні надходження бюджетної установи у сумі  280,0 тис. грн, з яких 10,0 тис. грн від платних послуг та  доходи від оренди майна - 270,0  тис. грн, які спрямовуються на  утримання установи.
На виконання бюджетної програми «Утримання та навчально- тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» передбачені асигнування в бюджеті територіальної громади у сумі                   1 841,4  тис. грн, з них за рахунок загального фонду - 1 826,9 тис. грн та спеціального - 14,5 тис. грн.
Розрахунки заробітної плати працівників закладу проведено з урахуванням обов’язкових надбавок, доплат та підвищень відповідно до наказу Міністерства  України у справах молоді та спорту від 23.09.2005 року № 2097 «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту» зі змінами та інших  нормативних документів у сфері оплати праці.
Фонд оплати праці з нарахуваннями працівників в цій галузі на                   2022 рік обрахований в загальному обсязі  1 578,0 тис. грн. В межах зазначеного ресурсу враховано ріст мінімальної заробітної плати та ріст посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, передбачено обов’язкові надбавками та доплати,   матеріальна допомога на оздоровлення тренерам та інше.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в загальній сумі 203,9 тис. грн. Обсяг видатків на розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги визначений, з урахуванням росту тарифів та очікуваного споживання у 2021 році. Поточні видатки установи                    59,5 тис. грн.
На виконання  програми розвитку  "Фізичної культури і спорту" територіальної громади для проведення фізкультурно-масових заходів серед населення громади на 2022 рік передбачено 70,0 тис. грн.
 
Фінансовий відділ
 
На виконання бюджетної  програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах,  територіальних громадах» передбачені видатки по загальному фонду в сумі 1 134,2 тис. грн, з них на виплату заробітної плати - 1 338,4 тис. грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 33,9 тис. грн, поточні видатки -  48,1 тис. грн.
 
Резервний фонд  бюджету територіальної громади
 
        Для здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інших непередбачуваних видатків в  бюджеті територіальної громади пропонується створити резервний фонд у сумі 1 900,0 тис. грн, що не перевищує одного відсотка від обсягу видатків загального фонду бюджету громади.   
                            
Субвенції  іншим бюджетам
 
З бюджету селищної територіальної громади пропонується спрямувати міжбюджетні трансферти Заболоттівській селищній територіальній громаді в сумі 640,0 тис. грн на утримання стаціонарного відділення територіального центру та обласному бюджету в сумі 100,0 тис. грн на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах «На співфінансування по об’єкту поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення СО31243/М-19/- Старостине - Прохід на ділянці км 1+020-1+500 Волинської області».
Начальник фінансового відділу                                            Людмила КОВЧ                                          
Ольга БОРЕЦЬКА
Наталія ХОДОНЮК